W gminie Czarnocin świętowali Dzień Strażaka. Wydarzenie, które podkreśliło rolę druhów w społeczeństwie odbyło się dzięki współpracy wójta gminy Czarnocin Romana Miksy z Zarządem Gminnym OSP RP w Czarnocinie z prezesem Donatem Burdą na czele. Tradycyjnie, strażackie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która została odprawiona w intencji strażaków w kościele parafialnym w Czarnocinie. Następnie uczestnicy zebrali się na skwerku przed muralem, gdzie kontynuowano oficjalną część gminnych obchodów.
W Czarnocinie powołano do życia Gminne Centrum Kultury. To pierwsza tego typu instytucja na terenie całej gminy. Jej zadaniem będzie prowadzenie działalności kulturalnej, społecznej, edukacyjnej, rozrywkowej, sportowej, rekreacyjnej i turystycznej.
Około 400 biegaczy zapisało się już na VII Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 9 czerwca.
Podczas gdy katolicy swoje święta Wielkiej Nocy mają już za sobą, to prawosławni wierni dopiero się do nich przygotowują. W Cerkwi świętowanie rozpocznie się w najbliższy weekend. Już teraz grupa ochotników postanowiła pomóc w sprzątaniu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim.
Masz za dużo jedzenia - włóż je do ogólnodostępnej lodówki, a jeśli potrzebujesz jedzenia - czeka ono w takiej właśnie lodówce. Społeczne lodówki to najprostszy sposób na niemarnowanie świątecznego jedzenia i dzielenie się nim z potrzebującymi.
Śmigus-dyngus nie jest już tak bardzo popularny jak jeszcze kilkanaście lat temu. Lany poniedziałek to jedna z ciekawszych tradycji związanych z drugim dniem świąt wielkanocnych.
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto Chrześcijan. Obchodzimy je na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Po okresie Triduum Paschalnego, niedziela i poniedziałek, to czas na radość.
Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących zorganizowało Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z innymi organizacjami pomocowymi oraz indywidualnymi darczyńcami.
Święta Wielkanocne stanowią idealną okazję do zapoznania się z lokalną twórczością. W tym czasie królują króliczki, pisanki, czy kurki. Tajnikami tworzenia takich dzieł podzieliła się z nami prawdziwe mistrzynie rękodzieła.
Święta Wielkanocne kojarzą nam się się przede wszystkim z białym barszczem, który serwujemy w tym okresie bardzo chętnie. W naszym rejonie niezwykle popularna jest również zupa chrzanowa, która najczęściej gotowana jest w Wolborzu. Z okazji tegorocznej Wielkanocy postanowiliśmy sprawdzić więc, jak przyrządzić idealną świąteczną zupę.