Advertisement

Upamiętnili bohaterów akcji pod Czarnocinem

Region Wtorek, 06 czerwca 20232
Obchody 80. rocznicy akcji pod Czarnocinem odbyły się we wtorek przy obelisku przy ulicy Kolejowej w Czarnocinie.

Ładuję galerię...

6 czerwca 1943 roku grupa szturmowa Szarych Szeregów pod dowództwem ppłk. Tadeusza Zawadzkiego ps. "Zośka" podjęła próbę wysadzenia mostu.

Ta próba do końca nie była udana, jednak na wiele godzin transport niemiecki został zatrzymany. W tej akcji poległo trzech członków Szarych Szeregów, natomiast trzem rannym udało się uciec. Od wielu lat kultywujemy naszą historię i tradycję, a to jest bardzo ważne wydarzenie, które działo się właśnie na tym terenie. Nasza szkoła podstawowa przyjęła imię "Szarych Szeregów", dlatego tym bardziej jest to ważne, aby przekazywać młodzieży te patriotyczne wzorce - mówił Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin.

 

Delegacje uczestniczące w uroczystości złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym akcję pod Czarnocinem.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Realia ~Realia (Gość)08.06.2023 10:13

To kicha jakich mało. Zginęło 3 chłopków w czasie odwrotu, bo ten nie był zorganizowany. Mostu nie udało się całkiem zerwać, a jedynie uszkodzić. To jednak nie wina samych organizatorów. Zawiódł jeden ładunek. Jak zwykle po polsku, plan mieli na połowę operacji, a potem się zobaczy. Zawadzki,, Zośka ", okazał się kompletnym amatorem w przygotowaniu tej akcji.
My Polacy mamy dziwne skłonności do gloryfikowania niepowodzeń.

10


Justa ~Justa (Gość)08.06.2023 09:40

A kto to jest ten Pan świeczkowy przy. Panu Marszałku Ziębie. ?

21


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat