Zakończył się dodatkowy nabór do szkół ponadpodstawowych w powiecie piotrkowskim. Jakim powodzeniem wśród absolwentów podstawówek cieszyły się poszczególne placówki oświatowe podległe Starostwu w Piotrkowie Trybunalskim? O tym na antenie Stefy FM mówił ostatnio wicestarosta Dariusz Magacz, podsumowując przebieg tegorocznej rekrutacji.
Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy wieczór. 12 sierpnia możemy przeżyć noc perseidów, czyli noc spadających gwiazd. Z tej okazji piotrkowska mediateka zaprasza na wspólne obserwacje tego kosmicznego zjawiska.
To koniec Hotelu Trybunalskiego w Piotrkowie. Poniedziałek to ostatni dzień jego działalaności. Nie oznacza to jednak, że ten obiekt noclegowy całkowicie znika z mapy miasta. Budynek zostanie przejęty przez sieci hoteli.
"Las wokół nas", tak nazywa się nowe miejsce zabaw dla dzieci i młodzieży z gminy Czarnocin. Tamtejsi urzędnicy stworzyli ten punkt dydaktyczny z myślą o tym, by edukować podopiecznych gminnych przedszkoli i szkół. Młodzi odkrywcy szybko zawładnęli tym terenem, który najwyraźniej przypadł im do gustu.
Gmina Czarnocin była jedyną gminą w powiecie piotrkowskim, która aż do tej pory nie miała swojego herbu, ale nareszcie się go doczekała.
Chcesz podzielić się darem najcenniejszym z możliwych? Weź udział w akcji krwiodawstwa, która organizowana jest już w niedzielę w Czarnocinie.
Kolejni gospodarze miast i gmin w powiecie piotrkowskim uzyskali od radnych wotum zaufania oraz absolutoria za wykonanie budżetu za 2022 rok. Mowa m.in. o burmistrzu Sulejowa oraz wójtach gmin Grabica, Czarnocin, Gorzkowice oraz Łęki Szlacheckie. Nie wszędzie rajcy byli jednak jednomyślni.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz innych ugrupowań Zjednoczonej Prawicy wyrazili swoje obawy związane z polityką klimatyczną Unii Europejskiej oraz programem opozycji, które - według nich - zagrażają suwerenności polskiej energetyki oraz niepodległości Polski. Podczas konferencji prasowej w piotrkowskim biurze poselskim PiS mówiono m.in. o Kopalni Bełchatów, kopalni odkrywkowej w Turowie i polityce samorządów, dążącej do harmonijnego rozwoju regionów.
Noc świętojańska to przede wszystkim puszczanie wianków z nurtem rzeki, rozpalanie ognisk, tańce oraz śpiewy. Żadnego z tych elementów nie zabrakło podczas sulejowskich obchodów wigilii św. Jana. Na terenie „polanki” bawili się starsi i młodsi mieszkańcy kultywujący tę tradycję.
Ten weekend będzie dla Sulejowa niezwykle bogaty w wydarzenia. Pierwszy weekend wakacji będzie bowiem obfitował w wydarzenia kulturalne, ale i sportowe.