Mieszkańcy gminy Rozprza oraz innych gmin powiatu piotrkowskiego uczestniczyli w niedzielę (5 września) w Mszy Świętej, upamiętniającej bitwę o Szosę Piotrkowską. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu spod kościoła parafialnego w Milejowie na cmentarz wojskowy, gdzie odprawiona została Eucharystia przy pomniku poległych żołnierzy.
Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej zrealizowali kolejne szkolenie z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Tematem zajęć były sposoby desantowania się ze śmigłowca oraz techniki naprowadzania maszyny i wybór odpowiedniego miejsca do lądowania. Następnie Terytorialsi prowadzili działania rozpoznawcze.
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej od kilku miesięcy koordynują działania wojskowych w walce z pandemią. Działania przeciwkryzysowe na obszarze województwa łódzkiego wykonują wspólnie z żołnierzami wojsk operacyjnych.
Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej pomogli pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z Tomaszowa Mazowieckiego. Mundurowi wzięli udział w ich przeprowadzeniu do jednego z tomaszowskich DPS-ów.
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, delegacja władz miasta na czele z wiceprezydentem Andrzejem Kacperkiem złożyła symboliczny wieniec w imieniu wszystkich piotrkowian dla uczczenia pamięci członków powojennego podziemia antykomunistycznego. Podczas skromnej uroczystości, w asyście pocztu sztandarowego swoje wiązanki złożyli także poseł Grzegorz Lorek, wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra oraz przedstawiciel Ogólnopolskiego Związku Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to ma być wyrazem hołdu dla różnie ocenianych dziś żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy swą postawą dali świadectwo męstwa i przywiązania do tradycji niepodległościowych.
Terminem ,,Żołnierze Wyklęci" (,,Żołnierze Niezłomni") określa się członków podziemia antykomunistycznego prowadzących walkę z komunistami na ziemiach polskich w okresie powojennym. Rekrutowali się z szeregów organizacji antyniemieckiego ruchu oporu funkcjonujących w czasie okupacji. 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
Patrol saperski z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, uczestniczył w neutralizacji niewybuchów w województwie łódzkim i mazowieckim. Tylko w tym roku żołnierze zrealizowali ponad 160 interwencji związanych z podejmowaniem i likwidacją śmiercionośnego zagrożenia. Ostatnia miała miejsce na początku grudnia.
Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi dr hab. Dariusz Rogut oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros zapraszają na niedzielną Mszę Świętą w intencji żołnierzy poległych na Ziemi Wolborskiej.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi rozpoczął kompleksową renowację kwatery wojennej na cmentarzu w Wolborzu. Spoczywają w niej żołnierze Wojska Polskiego z 13 Dywizji Piechoty Armii Odwodowej 'Prusy". Żołnierze Ci polegli w obronie Wolborza we wrześniu 1939 roku.