Łódzkie Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatną powtórkę z matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty, aż do 22 maja (z pominięciem 1 maja). Dwie pierwsze lekcje zgromadziły przed komputerami blisko 500 uczniów. Kolejna już dziś (24 kwietnia), o 12.00.
Wybuchowe pamiątki z okresu II wojny światowej znaleziono w Lesie Wolborskim w Piotrkowie. Miejsce zabezpieczają policjanci, bo będzie tam detonowana bomba lotnicza.
Trzy dziewczynki z własnej inicjatywy posprzątały śmieci w lesie w Proszeniu. O sprawie poinformował jeden z mieszkańców wsi.
Sprzyjająca aura, zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Wielu z nas decyduje się na spacer, np. po lesie. Należy jednak pamiętać by po powrocie do domu, dokładnie sprawdzić swoje ubrania i ciało, by upewnić się, że nie przynieśliśmy ze sobą niechcianego gościa. Atak kleszczy już trwa, a ich ukąszenie może mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i życia.
Odpowiednio wysoka wartość opałowa, właściwa wilgotność, niska zawartość popiołu i siarki, no i oczywiście brak spieków – to najważniejsze właściwości, które wyróżniają dobry ekogroszek. Worki to z kolei najlepszy sposób kupowania i przechowywania opału, nawet jeśli luzem będzie on tańszy. Sprawdź, jaki ekogroszek w workach wybrać, żeby dostać najwyższą jakość w dobrej cenie.
Sulejowski klasztor wraz z całym zespołem klasztornym stanowi jedną z cenniejszych atrakcji turystycznych ziemi piotrkowskiej. Zarazem jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego i stanowi dziś istotny dla regionu pomnik historii.
Gorzkowiccy policjanci ustalili i ukarali mężczyznę, który wylewał nieczystości w lesie w gminie Rozprza. Teraz będzie musiał sprzątnąć fekalia i zapłacić za swoje zachowanie.
W środę rozpoczynają się próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają trzy dni. Odbywać się będą stacjonarnie w szkołach, w reżimie sanitarnym. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny.
Lasy jeszcze bardziej otwierają się na osoby, które szukają kontaktu z przyrodą. Powstaną miejsca do biwakowania, w których będzie można także przenocować bez powiadamiania o tym leśników. Wszystko to w ramach programu "Zanocuj w lesie”.
Lasy Państwowe od 1 maja udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko - poinformowała we wtorek spółka. W jednym miejscu może teraz nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu.