Każdy, kto chciałby już teraz poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, może wybrać się do Sulejowa. W Hotelu Podklasztorze w każdą sobotę i niedzielę organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy, a w związku z tym na przybyłych gości czekają liczne atrakcje.
Wśród wielu pozostałości po czasach, gdy na Podklasztorze w Sulejowie przybywali możnowładcy, królowie i inni znamienici goście, są mury obronne. Powstały wokół Klasztoru Cystersów, a miały za zadanie bronić zabudowań przed najeźdźcami. Dziś przyciągają wielu turystów.
W Urzędzie Gminy w Sulejowie podpisano umowy na dofinansowanie remontu kapliczki w Uszczynie oraz konserwację ołtarza bocznego pod wezwaniem ukrzyżowania (XVIII w.) z gotyckim krucyfiksem (XV w.) z transeptu Kościoła parafialnego pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w Sulejowie (II etap). Dofinansowanie przyznał Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartkowe popołudnie przy ul. Klasztornej w Sulejowie, gdzie kierowca jadący samochodem osobowym dachował.
Sulejowski klasztor wraz z całym zespołem klasztornym stanowi jedną z cenniejszych atrakcji turystycznych ziemi piotrkowskiej. Zarazem jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego i stanowi dziś istotny dla regionu pomnik historii.
Powiat Piotrkowski i gmina Sulejów przygotowują wspólnie inwestycję na Podklasztorzu. Na początek oba samorządy sfinansują dokumentację techniczną. Ostateczny projekt inwestycji poznamy pod koniec sierpnia tego roku.
Stojące w różnych miejscach Piotrkowa pomniki będą tematem sobotniego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Wiele z monumentów i rzeźb zmieniało się na przestrzeni lat, dlatego ich historię przypomni przewodnik Mirosław Ratajski, prezes PTTK w Piotrkowie.
Przed nami kolejna edycja sportowej imprezy, która od siedmiu lat organizowana jest na sulejowskim Podklasztorzu. VII Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego już 12 i 13 września.
Ojciec Gracjan Kubica, gwardian Klasztoru Ojców Bernardynów, zakończył swoją kadencję przełożonego i odchodzi z Piotrkowa. Decyzją swoich zwierzchników obejmie teraz funkcję ekonoma klasztoru w Leżajsku na Podkarpaciu.
Przez kilka ostatnich dni artyści uczestniczący w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim tworzyli siedem drewnianych rzeźb. Pracowali na terenie sulejowskiego Opactwa Cystersów. W piątek, 19 czerwca zakończyli rzeźbienie. Można już obejrzeć efekty ich prac.