W Ośrodku Działań Artystycznych do 29 listopada 2024 można podziwiać wystawę Jacka Obraniaka „Dziecięca makieta świata”. W piątek (11.10.2024) odbył się wernisaż wystawy.
Prawdopodobnie nie każdy wie, że na terenie gminy Sulejów znajduje się kilkusetletnia figura św. Mikołaja. Chodzi o wyjątkowy zabytek, poświęconego Mikołajowi z Bari, świętemu kościoła prawosławnego i katolickiego.
Zbliża się pierwsza, historyczna edycja kulturalnej imprezy, która zgromadzi w Rozprzy uzdolnionych muzyków i rzeźbiarzy. "I Plener rzeźbiarsko-muzyczny – walory Rozprzy 2020" zorganizowany zostanie w przedostatnim tygodniu września.
Przez kilka ostatnich dni artyści uczestniczący w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim tworzyli siedem drewnianych rzeźb. Pracowali na terenie sulejowskiego Opactwa Cystersów. W piątek, 19 czerwca zakończyli rzeźbienie. Można już obejrzeć efekty ich prac.
Plener rzeźbiarski "500 lat Zamku Królewskiego" rozpoczął się w Piotrkowie Trybunalskim. Wydarzenie poświęcone jest pamięci tragicznie zmarłego piotrkowskiego rzeźbiarza Stanisława Milewskiego.
Plener rzeźbiarski "500 lat Zamku Królewskiego" odbędzie się w Piotrkowie w dniach 20-25 maja. Wydarzenie poświęcone będzie pamięci tragicznie zmarłego piotrkowskiego rzeźbiarza Stanisława Milewskiego.
Od niedzieli (29 października) w Galerii „U Panien” (na piętrze) można będzie oglądać wystawę prac Krystyny Papugi (gobelin) i Andrzeja Przerywacza (rzeźba). Wstęp wolny, wejście od pl. Kościuszki. Wystawa będzie czynna 22 listopada.
Mariusz Migasiński z Piotrkowa od kilku lat zajmuje się rzeźbiarstwem. Pasja, która początkowo rozwijała się dość niewinnie, szybko stała się sposobem na życie. Obecnie pan Mariusz nie wyobraża sobie dnia bez pracy w swoim warsztacie. W tym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, wykonywał m.in. szopkę, która trafiła do kościoła w naszym regionie.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie zaprasza na wernisaż wystawy uczniów i wykładowców Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim „Lekcja rzeźby”.
Od kilku lat ok. 20 nowoczesnych rzeźb zdobi piotrkowskie ulice, skwery i skrzyżowania. To efekt międzynarodowych spotkań rzeźbiarzy. Spotkań, których niestety już z nami nie ma. Czy w przyszłości festiwal powróci do Piotrkowa?