Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum w Piotrkowie zapraszają na wykład "Tajne nauczanie i wychowanie-walka o tożsamość i świadomość narodu polskiego".
Według dość powszechnie panującej opinii, nie było wydarzenia które bardziej zmieniłoby Piotrków w tak krótkim czasie. Ten czas to wrzesień 1979 roku. Wtedy zorganizowano u nas dożynki. Centralne Dożynki.
Honorowa asysta Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej z Dęblina, do tego obecność ministra obrony narodowej - wszystko dla uczczenia pamięci 663 żołnierzy, którzy zginęli podczas obrony Gór Borowskich we wrześniu 1939 r.
W Piotrkowie świętujemy dziś 170 rocznicę pierwszego przejazdu pociągu przez Piotrków. Wydarzenie to związane było z budową Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, a sam przejazd miał miejsce 2 września 1846 r.
Wkrótce obchodzić będziemy 170. rocznicę pierwszego przejazdu pociągu przez Piotrków. Wydarzenie to związane było z budową Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, a sam przejazd miał miejsce 2 września 1846 r.
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza w najbliższą niedzielę na spacer poświęcony historii żydowskich cmentarzy.
Dziś przypada 96. rocznica Cudu nad Wisłą, zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która przesądziła o losach wojny polsko-bolszewickiej.
Jedynie dwie pamiątkowe tablice w kruchcie kościoła św. Jacka i św. Doroty oraz kilka kwater na piotrkowskim cmentarzu wojskowym przypominają mieszkańcom naszego miasta wydarzenia z wojny polsko-bolszewickiej. Niewiele nad Strawą ocalało pamiątek z wydarzeń 1920 roku…
Dokładnie o godz. 17.00 w mieście zawyły syreny. Ci, którzy chcieli uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadzili się w poniedziałek na Placu Kościuszki.
Powstanie Warszawskie to nie tylko bardzo ważny moment w historii Polski, wspomnienia, czy spory o jego sens. Od kilku lat to także produkty, by nie powiedzieć wręcz gadżety.