Stowarzyszenie Euroaktywni z Rozprzy zorganizowało wyjazd „Śladami walk legionów Rozprza-Kostiuchnówka”. Wszystko z okazji 100-lecia największej bitwy legionów pod Kostiuchnówką na Wołyniu, gdzie od 1 października 1915 r. do 6 lipca 1916 r. walczyły wszystkie trzy brygady legionów.
„Przewroty antyparlamentarne – tradycja i współczesność” to nazwa konferencji naukowej jaka odbywa się w piotrkowskim Muzeum. Wśród wykładowców są naukowcy z wielu uczelni w całej Polsce.
W środę ulicami Piotrkowa przeszedł Marsz Rotmistrza Pileckiego.
Pora powoli oswajać się z rzeczywistością. Wkrótce jeden z symboli Piotrkowa Trybunalskiego zniknie z powierzchni ziemi.
To historia niezwykła, jakich wiele mogło się zdarzyć podczas II wojny światowej. Rodziny były bowiem rozdzielane i często nigdy się już nie spotkały. Jedni ginęli, inni trafiali w różne regiony świata. Żydowska rodzina Bełzów przeszła prawdziwą gehenną na ziemiach polskich, w większości zakończoną tragicznie. My opowiemy o dwóch braciach i ich rodzinach. Historię tę opisał niedawno dziennik „Washington Post”.
Po raz trzeci już na boisku UJK w Piotrkowie pojawiła się Wioska Wikinga.
Dziś obchodzimy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Piotrków Trybunalski jako jedno z pierwszych miast Rzeczpospolitej podpisało wierność pod tekstem majowej uchwały.
Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Piotrkowa kiedyś nosiła imię Bolesława Bieruta. Nazwę zmieniono w 1989 roku. W jakich okolicznościach? Powspominajmy...
Długą na 50 metrów, szeroką na 4 metry i ważącą 30 kilogramów biało-czerwoną flagę nad miasto wzniósł ogrzewany powietrzem balon. Miała być największa w Polsce, miała przyćmić inne przygotowywane na narodowe święto flagi. Tak było przed kilkunastoma laty, u nas, w Piotrkowie.
Uroczyste obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja potrwają w naszym mieście kilka dni.