Artykuły do tagu: historia

800-lecie Piotrkowa. Przedsiębiorcy zaskoczyli urzędników
Kilka dni temu prezydent miasta spotkał się z piotrkowskimi przedsiębiorcami. Cel? Wspólna strategia świętowania 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Podczas prac ziemnych znalazł pociski z II wojny światowej
Mieszkaniec gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowskim odnalazł trzy pociski artyleryjskie pochodzących prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mężczyzna trafił na znalezisko podczas wykonywanych prac ziemnych. O swoim odkryciu natychmiast powiadomił policjantów. Saperzy którzy przyjechali na miejsce znaleźli jeszcze 50 sztuk.
Co stanie się z pucharami Concordii?
Puchary, sztandary, medale, odznaczenia, okolicznościowe rzeźby – materialna historia klubu sportowego Concordia stoi na półkach w jednym z budynków na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Żwirki. Stamtąd muszą zniknąć, bo pomieszczenia wynajęła szkółka piłkarska, która musi mieć miejsce na własne trofea. Gdzie trafią te, które przez ponad 100 lat zdobywała Concordia?
Jaki film zwróci na nas uwagę świata?
Czy koniecznie potrzeba Mela Gibsona lub Toma Cruise'a, by przekonać świat o naszej dramatycznej historii? Tak zaproponował jeden z ministrów.
Młodzież i kombatanci wysłuchali wykładu
W salach piotrkowskiego Muzeum odbyło się w czwartek spotkanie dla młodzieży szkół piotrkowskich i osób zainteresowanych historią regionu. Wykład "Tajne nauczanie i wychowanie - walka o tożsamość i świadomość narodu polskiego" wygłosił dr hab. prof. SAN Piotr Rozwadowski ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.
Klub „Grota” zaprasza na wykład
Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum w Piotrkowie zapraszają na wykład "Tajne nauczanie i wychowanie-walka o tożsamość i świadomość narodu polskiego".
Centralne Dożynki '79 - jak było naprawdę?
Według dość powszechnie panującej opinii, nie było wydarzenia które bardziej zmieniłoby Piotrków w tak krótkim czasie. Ten czas to wrzesień 1979 roku. Wtedy zorganizowano u nas dożynki. Centralne Dożynki.
Minister Macierewicz na Górach Borowskich w gm. Wola Krzysztoporska
Honorowa asysta Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej z Dęblina, do tego obecność ministra obrony narodowej - wszystko dla uczczenia pamięci 663 żołnierzy, którzy zginęli podczas obrony Gór Borowskich we wrześniu 1939 r.
170 lat temu do Piotrkowa wjechał pierwszy pociąg
W Piotrkowie świętujemy dziś 170 rocznicę pierwszego przejazdu pociągu przez Piotrków. Wydarzenie to związane było z budową Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, a sam przejazd miał miejsce 2 września 1846 r.
„Piotrkowski Ekspres Żelazny” – To już 170 lat!
Wkrótce obchodzić będziemy 170. rocznicę pierwszego przejazdu pociągu przez Piotrków. Wydarzenie to związane było z budową Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, a sam przejazd miał miejsce 2 września 1846 r.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat