Po raz trzeci już na boisku UJK w Piotrkowie pojawiła się Wioska Wikinga.
Dziś obchodzimy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Piotrków Trybunalski jako jedno z pierwszych miast Rzeczpospolitej podpisało wierność pod tekstem majowej uchwały.
Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Piotrkowa kiedyś nosiła imię Bolesława Bieruta. Nazwę zmieniono w 1989 roku. W jakich okolicznościach? Powspominajmy...
Długą na 50 metrów, szeroką na 4 metry i ważącą 30 kilogramów biało-czerwoną flagę nad miasto wzniósł ogrzewany powietrzem balon. Miała być największa w Polsce, miała przyćmić inne przygotowywane na narodowe święto flagi. Tak było przed kilkunastoma laty, u nas, w Piotrkowie.
Uroczyste obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja potrwają w naszym mieście kilka dni.
W weekend w Piotrkowie odbędą się obchody jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W sobotę zaplanowano konferencję naukową, a w niedzielę uroczystą procesję i eucharystię.
W poniedziałek przypada pierwsza rocznica śmierci gen. bryg. Stanisława Burzy-Karlińskiego - legendarnego dowódcy partyzanckiego z okresu II wojny światowej, skazanego przez stalinowski sąd na karę śmierci, więźnia Wronek.
17 marca 1921 roku Sejm Ustawodawczy tekst konstytucji przyjął przez aklamację. Składała się ze 126 artykułów, podzielonych na 7 rozdziałów. W Polsce obowiązywała do 1935 roku, gdy zastąpiła ją konstytucja kwietniowa.
Im bliżej Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, tym wyraźniej widać linię sporu Polaków. Kolejnego sporu.
W związku z organizacją niedzielnego „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”, kierowcy w Piotrkowie muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym.