Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą. Głównymi tematami poruszonymi na wspólnym spotkaniu była pomoc dotychczas udzielona Ukrainie przez PGE oraz propozycje wsparcia odbudowy ukraińskiej sieci energetycznej po zakończeniu wojny.
Piotrkowska firma Polanik została oficjalnym partnerem Europan Athletics. Dzięki popisanej umowie Polanik będzie oficjalnym dostawcą sprzętu na dziesięć imprez organizowanych przez tę organizację.
Trwa nabór wniosków do IV edycji programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Spółka przekaże ponad 4,5 mln zł na realizację ważnych społecznie projektów. O granty mogą ubiegać się samorządy, ich jednostki budżetowe oraz organizacje pozarządowe działające w wybranych gminach. Wnioski można zgłaszać już od 9 maja, a do 20 maja będzie działała specjalna infolinia, której pracownicy pomogą w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.
Województwo Wielkopolskie jako jeden z pierwszych regionów w Polsce rozpoczął proces budowy gospodarki wodorowej, dostrzegając tym samym szansę i korzyści, jakie niesie ze sobą rozwój technologii wodorowych. Już od 2018 r. Samorząd Województwa Wielkopolskiego nawiązuje w tej sprawie kontakty w kraju i za granicą, prowadzi edukację o technologiach wodorowych, wspiera i promuje wielkopolskie podmioty gospodarcze. W grudniu 2019 r. utworzona została Wielkopolska Platforma Wodorowa, będąca ciałem opiniotwórczym i doradczym Samorządu Województwa Wielkopolskiego w sprawach rozwoju czystej energetyki i tworzenia sieci współpracy w tym obszarze gospodarczym. Członkowie Platformy zrzeszeni są w 4 panelach: biznesu, nauki, liderów samorządowych i obywatelskim. Obecnie zrzesza ona ponad 100 osób.
Dzisiaj bardzo poważnie podejmujemy działania w kierunku budowy w Polsce elektrowni atomowych po to właśnie, aby chronić środowisko - powiedział prezydent Andrzej Duda. Wymieniał też inwestycje - m.in. w budowę gazociągów - które zapewnią Polsce suwerenność energetyczną.
Szacunkowy koszt budowy w Polsce bloków jądrowych do 2040 r. wyniesie ok. 105 mld zł - wskazano w informacji Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Analitycy podkreślają, że ostateczna kwota zależy w dużym stopniu od wyboru partnera przy budowie elektrowni.
To był najczarniejszy tydzień w 46-letniej historii Elektrowni Bełchatów. Rozpoczął się od najrozleglejszej awarii w dziejach zakładu – nie działało 10 z 11 bloków energetycznych. W weekend pożar objął z kolei taśmociąg dostarczający węgiel do bloku nr 14, który wytwarza niemal tyle energii co cała elektrownia w Turowie. Problemy największej na świecie elektrowni na węgiel brunatny na świecie oraz producenta 20% energii w kraju, nie zakończyły się tym razem poważniejszymi konsekwencjami, ale pokazuje potrzebę zmian w krajowej energetyce.
Młodzi sportowcy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach – dopingowani przez mistrzów – walczyli o lekkoatletyczne medale. 8 grudnia 2020 roku na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Spale odbyły się Indywidualne Halowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce.
Powstanie elektrowni atomowej w Bełchatowie zapowiedział na Twitterze poseł z naszego okręgu Antoni Macierewicz. Marszałek senior twierdzi we wpisie, że stanie się to dzięki uchwalonemu niedawno zaktualizowanemu rządowemu Programowi Polskiej Energetyki Jądrowej. Czy tak rzeczywiście będzie?
W minionym tygodniu piotrkowski Szkolny Związek Sportowy rozpoczął sezon zmagań lekkoatletycznych. Na stadionie miejskim Concordii młodzi zawodnicy rywalizowali w mistrzostwach Piotrkowa w indywidualnych biegach przełajowych. Zmagania toczyły się w trzech kategoriach wiekowych (2 dla szkół podstawowych i 1 dla liceów), zarówno wśród chłopców, jak i dziewczyn.