Artykuły do tagu: wiatrak

Sześć nowych wiatraków w gminie Moszczenica
Sześć elektrowni wiatrowych wybudowanych zostanie w 2020 roku w gminie Moszczenica. W sumie będzie ich na terenie tej gminy już kilkanaście. - Taka inwestycja to nie problem, to ekologia – mówi wójt Marceli Piekarek.
Ustawa wiatrakowa. Samorządy chcą skorzystać z furtki...
W związku z tzw. ustawą wiatrakową samorządowcy muszą uchwalić nowe plany zagospodarowania przestrzennego, chcą to zrobić m.in. samorządowcy z gminy Wola Krzysztoporska.
Gdzie się podziały wiatraki?
Jeszcze do niedawna było ich aż dziewięć. W chwili, gdy ten tekst trafia do druku, zostały jedynie cztery. Co się dzieje z wiatrakami na działce pomiędzy Longinówką i Zalesicami?
Runął wiatrak w Zalesicach. Ktoś mu „pomógł”?
Na jednej z działek przy ulicy Południowej w Zalesicach (gm. Sulejów) runął jeden z dziesięciu znajdujących się tam wiatraków prądotwórczych, na szczęście nikomu nic się nie stało. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie wykluczył udziału osób trzecich.
Wiatrakowce produkują w Piotrkowie
Mały, zwinny, w dodatku kosztuje tyle, co samochód, a nie trzeba stać w korkach. Wiatrakowce (podobno) stają się coraz popularniejsze. Maszyny przypominające małe helikoptery produkowane są w Piotrkowie. Wiedzieliście o tym?
Nie będzie wiatraków w powiecie piotrkowskim?
Stało się. Sejm przegłosował ustawę dotyczącą elektrowni wiatrowych. Dokładnie tak jak głosił projekt, teraz wiatraki będzie można stawiać w odległości nie mniejszej niż 10-krotność długości konstrukcji wraz z wirnikiem i łopatami.
Nie będzie więcej wiatraków?
Od lat mieszkańcy gmin naszego powiatu protestują przeciwko kolejnym elektrowniom wiatrowym wyrastającym we wsiach jak grzyby po deszczu. Wkrótce może się okazać, że więcej wiatraków na polskiej ziemi już nie stanie, posłowie PiS chcą ustalenia minimalnej odległości turbin od zabudowań.
Mieszkańcy protestują przeciwko wiatrakom
Mieszkańcy Kamocinka, Cisowej i Szydłowa w gminie Grabica protestują przeciwko budowie wiatraków w ich okolicy. Wójt Krzysztof Kuliński zapewnia, że będzie zabiegał o interes mieszkańców.
Kolejny wiatrak niedaleko lotniska. „To byłby dramat!”
Kolejny wiatrak stanie w okolicach piotrkowskiego lotniska? Taką informację Aeroklubowi Ziemi Piotrkowskiej przekazał komitet społeczny przeciwko budowie elektrowni wiatrowej w Milejowcu.
Czy wiatraki przegonią paralotniarzy?
W Sulejowie pojawią się niebawem wiatraki o wysokości 105 metrów. W sumie ma ich być sześć. To nieco pokrzyżowało plany burmistrza Wojciecha Ostrowskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat