Artykuły do tagu: lekkoatletyka

26.11.2023 08:35
Zuza znowu wygrywa
Hala czy stadion, upał czy mróz - dla Zuzanny Wiernickiej nic nie ma znaczenia. W sobotę, już w zimowych warunkach, nastoletnia piotrkowianka, została mistrzynią Polski do lat 18 w biegach przełajowych.
Piotrkowianka wicemistrzynią Europy
Zuzanna Wiernicka zdobyła srebrny medal w biegu na 3000 metrów na mistrzostwach Europy U20 rozgrywanych w Jerozolimie. 17-letnia piotrkowianka pobiła rekord Polski do lat 18 należący do Sofii Ennaoui.
Jest złoto. Teraz czas na olimpiadę
Cel wykonany. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce Zuzanna Wiernicka wywalczyła złoty medal w biegu na 3000 metrów. Teraz piotrkowianka będzie szykować się do startu w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży.
Kapitalny występ Zuzanny Wiernickiej
Zuzanna Wiernicka z minimum na Mistrzostwa Europy U20! 17-letnia piotrkowska lekkoatletka pobiła rekord życiowy na swoim koronnym dystansie 1500 metrów, a to zapewniło jej występ na czempionacie kontynentu.
Wystartowały zapisy na półmaraton
1 lutego rozpoczęły się zapisy na VII Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 9 czerwca.
Zgodnie z planem. Jest złoto!
Zuzanna Wiernicka została mistrzynią Polski do lat osiemnastu w biegu na 1500 metrów. Tytuł wywalczyła podczas lekkoatletycznego czempionatu kraju, który odbył się w Bielsku-Białej.
Wyróżnienie dla Jerzego Miszteli
Jerzy Misztela, lekkoatletyczny sędzia z Piotrkowa, został wyróżniony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zasłużony działacz sportowy otrzymał Złotą Odznakę za Zasługi dla Sportu.
Zabrakło niewiele. Wiernicka tuż za podium
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Zuzanna Wiernicka w finałowym biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Europy do lat 18, które odbywają się w Jerozolimie. Piotrkowianka zajęła miejsce tuż za podium.
Piotrkowianka powalczy o medal Mistrzostw Europy
Zuzanna Wiernicka z Piotrkowa pobiegnie w środowy wieczór w finale biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Europy do lat 18, które odbywają się w Jerozolimie. 16-letnia piotrkowianka ma realną szansę włączyć się do walki o medale.
Duży sukces firmy z Piotrkowa
Piotrkowska firma Polanik została oficjalnym partnerem Europan Athletics. Dzięki popisanej umowie Polanik będzie oficjalnym dostawcą sprzętu na dziesięć imprez organizowanych przez tę organizację.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat