Już 50 lat temu, kiedy w Szkole Podstawowej nr 10 przy al. 3 Maja nauki pobierał radny Ludomir Pencina, podłogi w klasach się gięły. Dziś, po upływie pół wieku, niewiele się zmieniło. Dla “Dziesiątki”, choć wielu uważa, że szkoła (czy raczej ruina) już dawna powinna zostać zamknięta, jest nadzieja. Być może placówka zostanie przeniesiona do budynku, który Uniwersytet Medyczny właśnie oddał miastu.
Włączenie tzw. starej Łódzkiej do ronda, które funkcjonuje w tym rejonie miasta rozważają piotrkowscy urzędnicy.
Zakaz wyprowadzania psów - tabliczki z taką treścią rozsiane są po osiedlu Łódzka w Piotrkowie. Mieszkańcy nie zapomnieli jednak o potrzebach psów zupełnie. Za blokami znajduje się teren o powierzchni JEDNEGO METRA KWADRATOWEGO, porośnięty chwastami, z tabliczką: WC dla psów. Jak zmusić psa, żeby wychodząc z bloku... “wstrzymał się” i podniósł nogę dopiero w wyznaczonym miejscu?
Wczoraj o godzinie 19.20 dyżurny piotrkowskiej komendy policji został powiadomiony o nietrzeźwych rodzicach. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji natychmiast pojechali na ulicę Łódzką, gdzie po rozpytaniu sąsiadów dotarli pod wskazany adres.
Niedawno na wniosek mieszkańców został zablokowany jeden z wjazdów na osiedle Łódzka – Wysoka – Sadowa w Piotrkowie. Ci, którzy nie mieli w tym interesu, bulwersują się, że blokada to niedorzeczność. Spółdzielnia tłumaczy, że wolę właściciela terenu należy uszanować, a podjęta decyzja wcale nie jest taka zła, jak mogłoby się wydawać
Kilka topoli przy ulicy Łódzkiej w Piotrkowie zostało niedawno oznakowanych do wycięcia. Dlaczego? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie.
Ulica Łódzka zmienia swoje oblicze. Nowa nawierzchnia, nowe chodniki, ścieżka rowerowa. Tymczasem na pewne niedogodności narzekają osoby niepełnosprawne. W rejonie jednego z marketów po realizacji inwestycji sytuacja zmieniła się na niekorzyść osób poszkodowanych przez los.
Co może łączyć Magdalenę Zawadzką, jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorek z Piotrkowem Trybunalskim? Oczywiście film. Film wyreżyserowany przez Jerzego Passnedorfera, zatytułowany „Niedziela sprawiedliwości”. W 1965 roku Magdalena Zawadzka i Krzysztof Chamiec spędzili kilka lipcowych dni w trybunalskim grodzie, gdzie realizowali zdjęcia do wspomnianego dramatu „Niedziela sprawiedliwości”.
Otwarty apel do włodarzy naszego miasta Piotrkowa Trybunalskiego w sprawie nazwy nowego ronda na Łódzkiej wystosowano na stronie internetowej trybunalscy.pl. Swoje propozycje mają również piotrkowscy radni.
Mimo, że jeszcze nie zostało zbudowane, już pojawił się pomysł nadania rondu u zbiegu Armii Krajowej i Łódzkiej nazwy „Solidarności”. Z inicjatywą wystąpili piotrkowscy radni Prawa i Sprawiedliwości.