Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w niedzielę przed godziną 14.00 na ulicy Łódzkiej w Piotrkowie. Wypadek miał miejsce na wysokości zjazdu na drogę ekspresową S8.
Już od ponad tygodnia na aktywnym przejściu dla pieszych na ulicy Łódzkiej bez przerwy święcą się sygnalizacyjne lampy dające znać kierowcom, że na przejściu znajdują się piesi. Problem w tym, że sygnalizacja jest uszkodzona. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zna problem, jednak musi być on rozwiązany przez firmę, która przejście wykonała. Kierowcy uważajcie, ciągle aktywne przejście może uśpić waszą czujność!
Do kolizji aż trzech samochodów, w tym dwóch osobowych i jednego dostawczego doszło na ulicy Łódzkiej na wysokości kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Ruch odbywa się wahadłowo.
Trzy samochody osobowe zderzyły się we wtorek na ulicy Łódzkiej w Piotrkowie.
Koncert "Kary kunik, kary" wykonany przez 80 łódzkich artystów odbył się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim w sobotę (21.09.2024). Wydarzenie pod patronatem Województwa Łódzkiego oraz prezydenta Piotrkowa Juliusza Wiernickiego było okazją uświetnienia 60-lecia Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Goście mogli wysłuchać aranżacji muzyki ludowej z województwa łódzkiego w wykonaniu znamienitego Chóru Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.
Planowane wyłączenie ciepłej wody w blokach i domach w rejonie ulic Łódzkiej i Wysokiej w związku z wymianą zasuw będzie skrócone o jeden dzień. Wszystko za sprawą przyśpieszenia pracy przy remoncie, obecnie trwa napełnianie instalacji wodą. Ciepła woda już w środę (07.08.2024) powinna wrócić na ul. Sadową.
Ciepłej wody nie będzie jednak tylko w blokach i domach w rejonie ulic Łódzkiej i Wysokiej. Jak informuje spółka Elektrociepłownia przerwa potrwa od 5 sierpnia od godziny 8:00 do 9 sierpnia do godziny 12:00. Ma to związek z pracami remontowymi sieci ciepłowniczej.
Przeprowadzka z miasta na wieś to często spore wyzwanie, jednak z odpowiednią organizacją wszystko może pójść sprawnie. Życie na polskiej wsi to spokój, często niższe koszty życia niż w mieście i kontakt z naturą, którego brakuje w miejskim zgiełku. Decyzja o przeprowadzce powinna być jednak przemyślana, bo wieś, podobnie jak miasto, ma swoje wady i zalety. Co warto wiedzieć, jak się przygotować i czy warto wyprowadzić się na wieś? Podpowiadamy!
Wiedzieliście, że w Piotrkowie znajduje się pagórek, który - zgodnie z tradycją - nazywany jest wzgórzem szwedzkim? Jak to się stało, że takie miejsce w mieście jest i dlaczego tak się właśnie nazywa?
Tuż przed sylwestrem w Piotrkowie zorganizowano wyjątkowe wydarzenie. Było to spotkanie z Bractwem Rycerskim Ziemi Sieradzkiej, które połączone zostało z promocją publikacji historycznej.