Ostatnie spotkanie w Muzeum

Muzeum Piotrków Środa, 27 grudnia 20233
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie z historią. W piątek (29.12.2023) muzealnicy we współpracy z Bractwem Rycerskim Ziemi Sieradzkiej zorganizują wydarzenie połączone z promocją publikacji poświęconej historycznej Ziemi Sieradzkiej, w obrębie której przed laty znajdował się Piotrków. Będzie to ostatnie w 2023 roku spotkanie w piotrkowskim Muzeum.
fot.: Muzeum Piotrków fot.: Muzeum Piotrków

Województwo łódzkie łączy historię kilku krain historycznych, które odegrały doniosłą rolę w historii państwa polskiego. Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego realizuje projekt popularyzujący historię ukształtowania się jednego z nich – Ziemi Sieradzkiej, opartej o granice XIII-wiecznego księstwa sieradzkiego, w którym Piotrków uzyskał istotne znaczenie. O dorobku tej epoki opowiedzą autorzy okolicznościowej publikacji – Stanisław Muszyński i Michał Szymański.


Spotkaniu będą towarzyszyły prezentacje edukacyjne, pokaz zdjęć lotniczych wykonanych przez Marcina Krzepkowskiego, a także degustacja potraw średniowiecznych. Każdy uczestnik otrzyma też bezpłatną broszurę – album historyczny.

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - Plac Zamkowy 4. Wstęp wolny.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Cygan ~Cygan (Gość)27.12.2023 14:19

Smutne to

21


Rolf ~Rolf (Gość)27.12.2023 14:04

Jak to ostatnie? To będzie rozbiórka zamku?

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat