Wolbórz - lider powiatu piotrkowskiego

Region Poniedziałek, 04 grudnia 20237
Podsumowano ranking najlepszych gmin województwa łódzkiego organizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Ładuję galerię...

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej 1 grudnia 2023 r. odbyło się podsumowanie rankingu najlepszych gmin województwa łódzkiego. W III rankingu organizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego laureatem został po raz kolejny Wolbórz zajmując I miejsce w powiecie piotrkowskim. Nagrodę odebrał Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Fundacja prowadzi ranking miast i gmin w całym kraju, Analitycy biorą pod uwagę głównie wskaźniki ekonomiczne danego samorządu, dlatego ten ranking jest miarodajny, wiarygodny i bardzo istotny dla zarządzających, bo pokazuje najlepszych, ale także odsłania te obszary, które są do poprawy. Bardzo się cieszę, że Wolbórz w takich rankingach jest w czołówce polskich samorządów, mocno na to pracuje zespół moich pracowników, bardzo serdecznie im za to dziękuje, a mieszkańców zapewniam, że nie spoczywamy na laurach, wiele jest do zrobienia w naszej gminie - podsumował Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

Wolbórz już po raz trzeci został liderem powiatu piotrkowskiego w rankingu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im Jerzego Regulskiego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kamieniem ~kamieniem (Gość)07.12.2023 21:14

Jeszcze całkiem niedawno Sulejów był liderem w powiecie piotrkowskim: jedyne miasto w powiecie z burmistrzem, największy budżet. Cóż z tego zostało ? Inwestycje generujące koszty bez szans na dochody z tytułu ich realizacji, usypany piasek na brzegu Pilicy. Inne gminy nie stały w miejscu tylko się rozwijały w kierunkach, które generują dochód dla Gminy.

00


Ciekawski ~Ciekawski (Gość)05.12.2023 07:05

A w Sulejowie takie wielkie inwestycje, który był Sulejów w tym rankingu?

40


goœć_ ~goœć_ (Gość)05.12.2023 09:20

najlepsze są płatne rankingi !

40


obs. ~obs. (Gość)05.12.2023 08:49

Nie wiem czy czołowe miejsca Wolborza w łódzkim to jednie zasługa burmistrza i jego pracowników. O tym się za często o tym nie wspomina ,ale olbrzymi wpływ na dobre miejsca ma również położenie danej gminy. Chyba nie można sobie wyobrazić lepszego położenia Wolborza. Skrzyżowanie głównych dróg krajowych położenie dogodne w stosunku do Łodzi ,Piotrkowa nawet. Pod górkę za to mają gminy z dala od głównych dróg bez bogactw naturalnych. No chyba ,że tak jak w Kleszczowie wybudują coś /elektrownia ,kopalnia / ,które zajmują pół gminy a pieniądze same "włażą" na konto przez dekady...a przecież 40 lat temu była to gmina zapomniana nawet przez diabła.

52


wiesniak ~wiesniak (Gość)05.12.2023 07:51

To chyba jakies czary,gdzie to dobro w tej gminie???????????

30


Swet focia ~Swet focia (Gość)04.12.2023 20:04

Jak zawsze bez lansu nie mogło się obyć

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat