Advertisement

Artykuły do tagu: czołg

Odkrywamy znane i nieznane - Tomaszów - Skansen Rzeki Pilicy
Tytułowa toaleta, to nie byle jaki wychodek. To samotnia carów, którzy do Spały na polowania przyjeżdżali. Dziś odwiedzana przez turystów, jako jeden z eksponatów Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejne miejsce, które polecamy na cel weekendowej wycieczki.
W MZK szykują się do odwetu?
Dwa czołgi stacjonują na terenie zajezdni MZK w Piotrkowie Trybunalskim. Prezes Zbigniew Stankowski żartuje, że to w ramach obrony po niedzielnym ostrzelaniu miejskiego autobusu, najprawdopodobniej z wiatrówki.
12.03.2012 09:37
Wykopmy sobie czołg
Bagnisty plac między ogródkami działkowymi i stawem przy ulicy Spacerowej w Moszczenicy kryje swoją tajemnicę. Prawdopodobnie w tym miejscu znajduje się opancerzony transporter z czasów drugiej wojny światowej, który kilkadziesiąt lat temu ugrzązł na bagnistym terenie. I jest tam do dziś.
Jeżeli ktoś marzył o tym, by jak Janek Kos jeździć czołgiem… Już w ten weekend będzie miał okazje spełnić swoje marzenia.
Grał w wielu filmach, uczestniczył w bitwach i potyczkach podczas II Wojny Światowej. Ta nietypowa gwiazda, 22 lata spędziła na powietrzu, gdzie powoli niszczyła ją rdza. Teraz znów nastał czas sławy, dla stalowego olbrzyma.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat