Artykuły do tagu: czołg

Leopard
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie w ramach tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowały na terenie całego kraju blisko 70 pikników wojskowych pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Na liście miejscowości jest między innymi Kamieńsk w powiecie radomszczańskim, a organizatorzy zapowiadają, że na wszystkich miłośników wojska będą czekały tu liczne atrakcje.
Odkrywamy znane i nieznane - Tomaszów - Skansen Rzeki Pilicy
Tytułowa toaleta, to nie byle jaki wychodek. To samotnia carów, którzy do Spały na polowania przyjeżdżali. Dziś odwiedzana przez turystów, jako jeden z eksponatów Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejne miejsce, które polecamy na cel weekendowej wycieczki.
W MZK szykują się do odwetu?
Dwa czołgi stacjonują na terenie zajezdni MZK w Piotrkowie Trybunalskim. Prezes Zbigniew Stankowski żartuje, że to w ramach obrony po niedzielnym ostrzelaniu miejskiego autobusu, najprawdopodobniej z wiatrówki.
12.03.2012 09:37
Wykopmy sobie czołg
Bagnisty plac między ogródkami działkowymi i stawem przy ulicy Spacerowej w Moszczenicy kryje swoją tajemnicę. Prawdopodobnie w tym miejscu znajduje się opancerzony transporter z czasów drugiej wojny światowej, który kilkadziesiąt lat temu ugrzązł na bagnistym terenie. I jest tam do dziś.
Jeżeli ktoś marzył o tym, by jak Janek Kos jeździć czołgiem… Już w ten weekend będzie miał okazje spełnić swoje marzenia.
Grał w wielu filmach, uczestniczył w bitwach i potyczkach podczas II Wojny Światowej. Ta nietypowa gwiazda, 22 lata spędziła na powietrzu, gdzie powoli niszczyła ją rdza. Teraz znów nastał czas sławy, dla stalowego olbrzyma.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat