Advertisement

Leopard "gwiazdą" pikniku wojskowego

Radomsko Czwartek, 10 sierpnia 202332
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie w ramach tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowały na terenie całego kraju blisko 70 pikników wojskowych pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Na liście miejscowości jest między innymi Kamieńsk w powiecie radomszczańskim, a organizatorzy zapowiadają, że na wszystkich miłośników wojska będą czekały tu liczne atrakcje.
fot.: FB Wojsko Polskie / zdjęcie ilustracyjne fot.: FB Wojsko Polskie / zdjęcie ilustracyjne

 

Podczas pikniku będzie można z bliska obejrzeć sprzęt wojskowy, w który jest wyposażona polska armia, m.in. czołg Leopard oraz porozmawiać z profesjonalną załogą. W czasie imprezy odbędą się też pokazy, min. wyszkolenia kadetów, walki wręcz, maskowania taktycznego czy pierwszej pomocy na bazie fantomów. Będzie można również pod okiem specjalistów poćwiczyć postawy strzeleckie oraz składanie i rozkładanie broni.

 

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będą „dmuchańce”, animatorzy poprowadzą gry i konkursy z nagrodami, no i oczywiście jak zawsze, prawdziwy kulinarny hit - wojskowa grochówka.

 

Wspólne świętowanie to również okazja by porozmawiać z żołnierzami na temat ich codziennej służby, a w mobilnych punktach rekrutacyjnych zapoznać się z ofertą i możliwością wstąpienia do wojska. Ci którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z mundurem będą mogli złożyć wniosek i zapoczątkować procedurę naboru do służby wojskowej.

 

12 sierpnia w Kamieńsku między 12.00 a 18.00 na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. Kościuszki 29 będzie można dodatkowo min. sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się bronią dzięki nowo otwartej strzelnicy wirtualnej przy ZSP im. Tadeusza Kościuszki, posmakować lokalnych specjałów, a na zakończenie pikniku, o godzinie 18.00, w ramach „Kina Frontowego” obejrzeć film „Generał Nil”. W pikniku weźmie udział młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Kamieńsku. Zapoznać się będzie można z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Neutralny ~Neutralny (Gość)10.08.2023 18:12

Jestem bezpartyjny wezmę dzieciaki żonę i z czystej ciekawości pójdę na tej piknik.Wole aby moje dzieci oglądały sprzęt jaki służy do obrony ojczyzny niż parady l..t

46


goœć_zenek ~goœć_zenek (Gość)14.08.2023 10:58

płoną jak zapałki

21


płemieł ~płemieł (Gość)13.08.2023 21:41

Niemiecki czołg na polskim pikniku??? A fee!

14


Xi Lao ~Xi Lao (Gość)12.08.2023 03:52

Pikniki edukacyjne naukowe robcie a nie dzieciom pokazujecie sprzet do zabijania ludzi. Malo maja czarnego przekazu w tv?

42


I dobrze ~I dobrze (Gość)10.08.2023 22:04

Spiescie się oglądać leopardy, bo niedługo pozbędziemy się tego niemieckiego szsjsu.

24


grzecznie pytam ~grzecznie pytam (Gość)11.08.2023 13:28

A ten czołg Leopard to jakiej jest produkcji, bo nie wiem czy go podziwiać czy kazać go odesłać razem z jednym panem, który działa na nerwy prezesa, bo taki niepolski.

51


Ja ~Ja (Gość)10.08.2023 10:24

Podobno Błaszczak z Morawieckim chcieli pożyczyć samoloty od Ameryki przemalować i pokazać na paradzie w Warszawie jako nasze. Ci dwaj robią pośmiewisko z naszego kraju.
Obudź się POLSKO !!!

123


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)10.08.2023 11:05

I po co to wszystko..po co to żelaztwo.nie lepiej pieniądze przeznaczyć na polaków zeby im sie lepiej żyło.

94


Mieszkaniec Bugaja ~Mieszkaniec Bugaja (Gość)11.08.2023 07:51

Czy Antoni przyjedzie tym czołgiem ?

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat