Nietypowa gwiazda filmowa na tomaszowskiej ziemi

Strefa FM Poniedziałek, 10 sierpnia 20090
Grał w wielu filmach, uczestniczył w bitwach i potyczkach podczas II Wojny Światowej. Ta nietypowa gwiazda, 22 lata spędziła na powietrzu, gdzie powoli niszczyła ją rdza. Teraz znów nastał czas sławy, dla stalowego olbrzyma.

Czołg T-34 można podziwiać w tomaszowskim Skansenie Rzeki Pilicy. Staraniem wielu osób maszynę udało się kilka dni temu uruchomić.
- Działalność tej placówki polega przede wszystkim na ożywianiu historii. Eksponaty mają robić wrażenie na oglądających, mają oddziaływać na zmysły.- podkreśla Dyrektor Skansenu Andrzej Kobalczyk.

 

Czołg, który jest depozytem Muzeum Wojska Polskiego, już rok temu trafił do Skansenu Rzeki Pilicy, waży 30 ton, pali ponad 260 litrów na 100 kilometrów. Polakom znany jest przede wszystkim z filmu "Czterej pancerni i pies".

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat