Advertisement

Artykuły do tagu: eksponat

Odkrywamy znane i nieznane - Tomaszów - Skansen Rzeki Pilicy
Tytułowa toaleta, to nie byle jaki wychodek. To samotnia carów, którzy do Spały na polowania przyjeżdżali. Dziś odwiedzana przez turystów, jako jeden z eksponatów Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejne miejsce, które polecamy na cel weekendowej wycieczki.
Noc Muzeów w Piotrkowie przyciągnęła całe rodziny (galeria)
Sobotnie wydarzenia z okazji Nocy Muzeów skłoniły wiele osób, by odwiedzić piotrkowskie muzea. Stałe i czasowe wystawy zostały tego dnia wzbogacone także pokazami. Na Rynku Trybunalskim można było zobaczyć rekonstrukcje dawnych zawodów, a przy Zamku zapoznać się z dawnymi egzemplarzami broni.
Ciuchcia opuściła Piotrków
Zabytkowa stacja kolejowa Piotrków Trybunalski Wąskotorowy opustoszała. Ostatnia lokomotywa i wagony kolejki w miniony weekend opuściły miasto. Piotrkowianie będą jednak mieć jeszcze szansę przejechania się ciuchcią, którą wielu wspomina z sentymentem.
Piotrków: Pożegnanie kolejki wąskotorowej
Jutro po raz ostatni będzie okazja, aby przejechać się zabytkową ciuchcią należącą do Piotrkowskiej Kolei Wąskotorowej. Z likwidowanego skansenu najcenniejsze eksponaty trafią wkrótce do muzeum w...Sochaczewie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat