Artykuły do tagu: eksponat

Odkrywamy znane i nieznane - Tomaszów - Skansen Rzeki Pilicy
Tytułowa toaleta, to nie byle jaki wychodek. To samotnia carów, którzy do Spały na polowania przyjeżdżali. Dzi¶ odwiedzana przez turystów, jako jeden z eksponatów Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejne miejsce, które polecamy na cel weekendowej wycieczki.
Noc Muzeów w Piotrkowie przyci±gnęła całe rodziny (galeria)
Sobotnie wydarzenia z okazji Nocy Muzeów skłoniły wiele osób, by odwiedzić piotrkowskie muzea. Stałe i czasowe wystawy zostały tego dnia wzbogacone także pokazami. Na Rynku Trybunalskim można było zobaczyć rekonstrukcje dawnych zawodów, a przy Zamku zapoznać się z dawnymi egzemplarzami broni.
Ciuchcia opu¶ciła Piotrków
Zabytkowa stacja kolejowa Piotrków Trybunalski W±skotorowy opustoszała. Ostatnia lokomotywa i wagony kolejki w miniony weekend opu¶ciły miasto. Piotrkowianie będ± jednak mieć jeszcze szansę przejechania się ciuchci±, któr± wielu wspomina z sentymentem.
Piotrków: Pożegnanie kolejki w±skotorowej
Jutro po raz ostatni będzie okazja, aby przejechać się zabytkow± ciuchci± należ±c± do Piotrkowskiej Kolei W±skotorowej. Z likwidowanego skansenu najcenniejsze eksponaty trafi± wkrótce do muzeum w...Sochaczewie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat