Tradycją w gminie Aleksandrów stały się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja połączone z obchodami Dnia Strażaka. Również w tym roku ten dzień miał szczególny charakter.
Historia smoleńskiej tragedii opowiedziana językiem ciała, ruchem, muzyką. Wczorajszy wieczór (11 kwietnia) należał w piotrkowskim Miejskim Ośrodku Kultury do grupy tanecznej Bik Kayk.
Kilkadziesiąt osób przyszło rano pod pomnik katyński w Piotrkowie, aby uczcić pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Taką rocznicę trzeba odpowiednio uczcić, dlatego urodzinowa impreza będzie wyjątkowa – zapewnia Jarosław Cempel, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Setki uczniów i mieszkańców Piotrkowa były dzisiaj świadkami historii. Na parkingu przy piotrkowskim muzeum odbyła się inscenizacja pn. „Wyjście powstańców w pole”.
W czwartek, 17 stycznia w samo południe przedstawiciele władz miasta, grup społecznych, Miejskiego Zakładu Komunalnego oraz placówek oświatowych gminy Sulejów oddali hołd poległym w walce o wyzwolenie miasta spod okupacji hitlerowskiej.
Dziś mija 10 lat od tragicznej śmierci Waldemara Goszcza - wokalisty, aktora i modela pochodzącego z Wolborza.
Godzina milicyjna, internowania i ograniczony dostęp do mediów - tak wyglądała polska rzeczywistość od 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1983 roku.
80-lecie istnienia świętuje w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich w Srocku. - To najstarsze koło w gminie Moszczenica i jedno z najstarszych w powiecie piotrkowskim, dlatego zamierzamy hucznie uczcić tę rocznicę - mówi Halina Derach, przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy.
W Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku w niedzielę 7 października odbędzie się Wieczór Pamięci Żydów Radomszczan "A mury milczą... i tak pozostanie". W mieście obchodzona jest 70. rocznica likwidacji getta przez Niemców.