Dwadzieścia osób ma zamiar przepłynąć kajakami trasę od Zamku w Piotrkowie do Zamku Królewskiego w Warszawie.
Władze piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego uczciły dzisiaj pierwszą rocznicę śmierci profesora Kazimierza Malaka, założyciela tamtejszego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.
Uroczysta msza święta upamiętniająca 30-tą rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego odbędzie się w najbliższą niedzielę - 18 grudnia o 9.30 w kościele ojców Jezuitów.
Stan Wojenny na zawsze zmienił życie wielu Polaków. W 30 rocznicę jego wybuchu należy oddać hołd tym, którzy walczyli wówczas o wolność.
Majków to jedna z najstarszych wsi w regionie i właśnie dziś obchodzi 700-lecie istnienia.
To jedna z najstarszych wsi w naszym regionie. W niedzielę 12 czerwca Majków będzie świętować 700-lecie.
10 czerwca rusza impreza, która ma na celu uczczenie 794 rocznicy nadania praw miejskich Piotrkowowi.
Zbieranie podpisów w ramach akcji „Milion dla Rotmistrza”, prezentacja sekcji ułanów, biografia Witolda Pileckiego to niektóre wydarzenia towarzyszące Marszowi Rotmistrza Pileckiego, który odbył się wczoraj (piątek) w Piotrkowie.
500-lecie obchodzić będzie Spała (niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego). To znana miejscowość wypoczynkowa nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski międzywojennej.
Był jednym z największych polskich bohaterów. Walczył o niepodległość naszego kraju. Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dał się zamknąć w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Tam stworzył ruch oporu.