Artykuły do tagu: cznica

Piotrków: 220 lat po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja
W Piotrkowie rozpoczęły się uroczyste obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
10 kwietnia w Sulejowie w Kościele pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego odbyły się uroczystości poświęcone 71 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej
794 okrążenia biegiem wokół piotrkowskiej starówki - w ten sposób organizatorzy sztafety, która odbędzie się w czerwcu w Piotrkowie chcą uczcić rocznicę nadania praw miejskich dla Piotrkowa.
Złamana brzoza ścisnęła za gardło...
Żal, smutek i bunt rodzin przeciwko temu, co wydarzyło się w kwietniu ubiegłego roku. Deszcz, wiatr i ziąb potęgowały atmosferę. Tak wizytę i udział w tegorocznych uroczystościach w Smoleńsku wspomina ks. ppłk Wiesław Żydel z parafii ewangelicko-augsburskiej, piotrkowianin, który w katastrofie stracił przyjaciela.
Rocznica Katynia, rocznica Smoleńska
W całym kraju, również w Piotrkowie, odbywają się dziś uroczystości poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
Piotrków: Rocznica katastrofy Smoleńskiej
10 kwietnia – w najbliższą niedzielę w Piotrkowie odbędą się uroczystości miejskie poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
165 lat kolei w Piotrkowie - czy to będzie smutna rocznica?
Wiele wskazuje na to, że to będzie smutna rocznica. 165-lecie piotrkowskiej „Wiedenki”, linii kolejowej Warszawa-Wiedeń, jakie przypada za pół roku nie będzie raczej hucznie świętowane w mieście.
Spółdzielczość to sposób na życie
30 lat Spółdzielni im. Słowackiego. W jej zasobach mieszka prawie 14 tysięcy osób. W jej budynkach funkcjonują szkoły, sklepy, markety, obiekty sportowe, od niedawna nawet galeria.
Grupa biegaczy ma zamiar przebiec w obrębie starego miasta dokładnie 794 okrążenia - zajmie im to dwa dni.
11 listopada. Symbol niepodległej Polski
II Rzeczpospolita istniała nieco ponad 20 lat, ale ten okres był jednym z najważniejszych w tysiącletniej historii Polski. To wtedy kształtował się polski patriotyzm, tworzyły się instytucje, które znamy do dziś, Polacy stawali się prawdziwymi Europejczykami.
Symbolem II RP jest 11 listopada 1918 roku. Dzień, który oficjalnie uznawany jest za powrót Polski do grona niepodległych narodów. W 1937 roku oficjalnie został uznany za Święto Niepodległości. W PRL-u jego obchodzenie było zakazane. Dopiero w 1989 roku zaczęto je obchodzić ponownie. I tak jest do dziś…
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat