To była największa egzekucja w regionie. 70 lat temu w Pieńkach Karlińskich hitlerowcy zamordowali 52 osoby.
50-lecie istnienia na ziemi piotrkowskiej świętuje w tym roku Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych. Z okazji jubileuszu zapowiada się wielka feta. W programie „Złotego zlotu” m.in rajd oraz gra miejska, a wszystko już 25 czerwca.
Pierwsze prawie wolne wybory odbyły się w Polsce 4 czerwca 1989 roku. Tego uczą się nawet dzieci w szkołach. A kiedy odbyły się wybory całkowicie wolne?
Jak co roku piotrkowianie wzięli udział w uroczystych obchodach rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Wyjątkowo uroczyście zapowiadają się tegoroczne obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Co ominęłoby nas, gdyby nie unijna kasa? Co w Piotrkowie by nie powstało? Jak wyglądałoby dziś nasze miasto, gdyby nie unijne środki? W 10. rocznicę akcesji Polski do UE zastanawiamy się, jak wyglądać będzie kolejna dekada. Jedno jest pewne - skończyło się dziesięciolecie lania betonu.
10 kwietnia na cmentarzu w Spale rozpoczęły się uroczyste obchody upamiętniające śp. generała broni Tadeusza Buka oraz ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Piotrkowianie, państwo Jadwiga i Józef Gurdziołek, są małżeństwem od 1944 roku.W tym roku obchodzą tzw. „Kamienne Gody”.
W piątek w Gimnazjum w Sulejowie rozegrano Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych z okazji 69. rocznicy wyzwolenia Sulejowa.
W sobotę (18 stycznia) przypada 69. rocznica wyzwolenia Piotrkowa Trybunalskiego z rąk okupantów hitlerowskich. Z tej okazji w samo południe przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Walk za Polskę i Lud 1939-1945 przy placu Niepodległości.