Do nietypowego zdarzenia doszło w środę po południu w Piotrkowie. W trakcie transportu do szpitala pacjent wyskoczył z karetki.
Oddział laryngologiczny w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wstrzymał przyjęcia do odwołania. Wcześniej przebywał na nim pacjent zakażony koronawirusem.
W poniedziałek (20.07) w godzinach porannych na modernizowanym odcinku zamknięta zostanie ul. Zalesicka w Piotrkowie. Droga będzie nieprzejezdna przez 2-3 miesiące.
Jeśli chodzi o przyrost i odpływ osób bezrobotnych, szacujemy, że w lipcu sytuacja będzie porównywalna do czerwca - powiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Dodała, że od 1 do 13 lipca przybyło ok. 3 tys. osób bezrobotnych.
Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 22-latka, którego ciało wyłowiono z rzeki Pilicy. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie.
Po przerwie w działalności spowodowanej pandemią Muzeum Marcepanów ponownie otwarte dla odwiedzających. Piotrkowskie Bractwo Akademickie wykorzystało czas epidemii na przeprowadzkę i zamieniło dotychczasową skromną siedzibę przy ul. Grodzkiej na pomieszczenia po dawnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sieradzkiej 2. Muzeum w okresie letnim będzie czynne przez 3 dni w tygodniu i zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty marcepanowe.
W Piotrkowie podsumowano cykl spotkań "Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem". Z tej okazji do naszego miasta przyjechał Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który mówił o dotychczasowych działaniach, dzięki którym przedsiębiorcy mogli uzyskać pomoc w czasie epidemii koronawirusa.
38-letni mężczyzna utonął w zbiorniku retencyjnym w miejscowości Biestrzyków Wielki w powiecie radomszczańskim. Płetwonurkowie wydobyli jego ciało z wody po tym, jak kilka godzin wcześniej wskoczył do wody „na bombę” i nie wypłynął.
Sezon wakacyjny w powiecie opoczyńskim rozpoczął się tragicznie. Utonęły tam już trzy osoby. W niedzielę 5 lipca nad zbiornikami w Opocznie, Drzewicy, Miedznej Murowanej służbę pełnili policjanci z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Łodzi, którzy wspomagali opoczyńskich mundurowych w dotarciu do jak największej liczby osób i uświadomieniu im zagrożeń, jakie wynikają z kąpieli w miejscach zabronionych.
Znowu możemy przejechać ulicą Wojska Polskiego na odcinku od wiaduktu kolejowego do tzw. Ryneczku. Zakończył się trwający od października 2019 roku pierwszy z dwóch zaplanowanych etapów przebudowy. Ulica zyskała nową nawierzchnię, a u zbiegu ulic Polnej i "starej" Łódzkiej pojawiło się rondo. W ramach prac przesunięto także koryto Strawy. Druga część inwestycji, na odcinku do Al. Armii Krajowej zakończy się do końca listopada.