W 2019 r. doszło w Polsce do 7005 wypadków z udziałem pieszych, a w ich wyniku 793 osoby poniosły śmierć. Najczęstszą ich przyczyną było nieustąpienie przez kierowców pierwszeństwa na przejściach (63,1%). Jednocześnie piesi spowodowali 1879 wypadków, w których zginęły 372 osoby.
"Chroń siebie i bliskich", "Zostań w domu" - te i inne prośby do mieszkańców Piotrkowa kierują miejscowi policjanci za pomocą... banerów. Takie nietypowe ogłoszenie można od jakiegoś czasu zobaczyć na nieczynnym telebimie przy skrzyżowaniu Al. Kopernika i al. 3 Maja.
Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał gminie Sulejów 2,5 mln zł na budowę kładki nad Pilicą. O projekcie rozmawiano podczas wtorkowej sesji.
„Zostań w domu!” powtarzają wszyscy od wielu tygodni. A co z osobami, które tego domu nie mają? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja osób bezdomnych w Piotrkowie teraz, kiedy przyjmowanie nowych osób do schronisk i noclegowni to naprawdę duży problem.
Według najnowszych danych, z 24 kwietnia, w naszym pośredniaku przybyło ponad sto osób bez stałego źródła dochodu - poinformował w środę podczas sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego starosta Piotr Wojtysiak.
Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?
Mieszkańcy Piotrkowa coraz rzadziej stosują się do obowiązku noszenia maseczek - alarmują słuchacze radia Strefa FM. O stosowanie się do wytycznych sanepidu i ministra zdrowia apelował w środę o poranku w magazynie Magiel jeden ze słuchaczy. - Jedna trzecia mieszkańców Piotrkowa nie nosi maseczek – mówił.
Policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas zbliżającej się majówki, która – ze względu na stan epidemii – będzie szczególna. W tym roku funkcjonariusze sprawdzać będą również przestrzeganie ograniczeń związanych z zagrożeniem. - Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu odległości 2 metrów pomiędzy osobami – apelują policjanci.
Odszkodowanie przyznane w związku z nieszczęśliwym wypadkiem zazwyczaj postrzegane jest jako coś oczywistego, co należy się każdemu poszkodowanemu. Niestety, w praktyce coraz trudniej otrzymać takie świadczenie, a pokrzywdzone osoby muszą na własną rękę dochodzić sprawiedliwości.
Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób straciło pracę. Ta sytuacja zmusiła ich do szukania innej formy zatrudnienia. Niektórzy zwolnieni postanowili zgłosić się do urzędów pracy. Wielu interesantów odwiedza również piotrkowską placówkę.