Na ostatniej sesji Rady Miasta Piotrkowa rajcy stwierdzili wygaśnięcie mandatu radnego Sebastiana Żerka.
Ponad 200 milionów złotych będzie kosztować budowa Regionalnego Zakładu Przetwarzania Odpadów, który powstanie w strefie przemysłowej Bogumiłów w gminie Kleszczów.
Wczoraj na ulicy Mireckiego w Tomaszowie miała miejsce kolizja drogowa.
11-letnia zelowianka ucierpiała w wypadku. Potrącona przez autobus na przejściu dziewczynka trafiła do szpitala. Okoliczności wypadku badają tamtejsi policjanci.
W Radomsku wciąż nie ma galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia. Mogłaby powstać na terenach przy ulicy Brzeźnickiej. Do tego potrzebny jest jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Uchwala go rada
miasta.
Roman Wrocławski nie daje o sobie zapomnieć. Jedna z najbarwniejszych postaci w historii polskich zapasów ma poważne kłopoty. Mistrz świata z 1982 roku (Katowice) i siódmy zapaśnik igrzysk olimpijskich w Seulu (1988) zostanie najprawdopodobniej deportowany do Polski.
Pięciu kandydatów ubiega się o funkcję dyrektora Powiatowej Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Piotrkowie.
Do dwóch przypadków podtrucia tlenkiem węgla doszło wczoraj w Piotrkowie. W wyniku zdarzeń do szpitala trafiło pięć osób.
„W hołdzie nauczycielom Tajnego Nauczania w latach 1939 – 45” - taki napis widniał na pamiątkowej tablicy, która została skradziona z obelisku znajdującego przed Domem Nauczyciela w Piotrkowie. Strata jest tym bardziej bolesna, że tablica została wykonana z darów otrzymanych od nauczycieli.
16 stycznia 1945 roku Armia Czerwona wkroczyła do Radomska. Do dziś data
ta dzieli różne radomszczańskie środowiska. Dla jednych to wyzwolenia
miasta spod okupacji hitlerowskiej. Dla innych to moment kiedy Radomsko,
tak jak i cała Polska, znalazła w strefie wpływów komunistycznego ZSRR.