Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz nowelizacja trafi do Senatu.
Hodowane, męczone i zabijane tylko dla ludzkiej przyjemności i… poczucia luksusu. Czy zbliża się koniec cierpienia zwierząt hodowanych na futra? Zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa - przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS, dotyczący zwiększenia ochrony zwierząt. - Gdyby zapisy tej ustawy udało się wprowadzić w życie, byłaby to wielka sprawa dla takich osób jak ja – mówi Grażyna Fałek, prezes piotrkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Piotrkowie.
Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Miejski Ośrodek Kultury podpisały porozumienie o współpracy. Dzięki niemu w „dziesiątce” powstanie klasa artystyczna. Pierwsze zajęcia odbędą się w połowie miesiąca w budynku MOK.
Famur zdecydował o postawieniu w stan likwidacji oddziału w Piotrkowie Trybunalskim oraz przeniesieniu produkcji przenośników taśmowych do oddziału w Nowym Sączu. Działalność w zakresie produkcji kolejek i tras przejmie oddział w Katowicach - podała spółka w komunikacie. Zarząd ocenia, że sytuacja w tej grupie produktowej nie ulegnie poprawie w perspektywie ani krótko - ani średnio-terminowej. Procedurą zwolnień grupowych ma być objętych 198 pracowników.
36 osób brało w sobotę (5 września) udział w sprzątaniu obrzeży jeziora Bugaj. Akcję jak co roku zorganizowało Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 12 Piotrków-Miasto.
Piotrkowska policja prowadzi czynności procesowe w sprawie zdarzenia, do którego doszło 12 sierpnia przed budynkiem I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Wówczas grupka mieszkańców ozdobiła stojący przed szkołą pomnik Mikołaja Kopernika kolorową flagą.
Powrót do wzrostu jest bardzo dynamiczny, ale nastąpi wypłaszczenie tego trendu; lockdown nam nie grozi, ale czekają nas trudne miesiące – mówi piątkowej "Rzeczpospolitej" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.
Coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług behawiorysty, którego w uproszczeniu nazwać można psim psychologiem. Pomaga on wykluczyć u zwierzęcia niepożądane zachowania i poprawić komunikację na linii pies – właściciel. O szczegółach pracy behawiorysty rozmawiamy z Izabelą Żabicką z salonu pielęgnacji psów i kotów Przybij Łapę w Piotrkowie.
Większością głosów radni Piotrkowa zdecydowali, że rondo u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej i Armii Krajowej będzie nosić nazwę „Bitwy Warszawskiej 1920”.
Trwa zbiórka dla podopiecznych fundacji "Małe łapki". Chętni, którzy chcą pomóc powinni zgłaszać się do firmy przy ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie (szczegóły na plakacie).