Advertisement

Artykuły do tagu: Składki

ZUS: Od 1 lutego można składać wnioski o kolejne zwolnienia ze składek i postojowe
Od 1 lutego można będzie składać wnioski o umorzenie składek za styczeń lub za grudzień i styczeń oraz o ponowną wypłatę świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To rozwiązania, które przewiduje dla firm nowe rozporządzenie Rady Ministrów.
Jeszcze tylko kilka dni na złożenie deklaracji w ramach Tarczy 5.0
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że aby skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień w ramach Tarczy 5.0 należy przekazać do ZUS deklaracje rozliczeniowe najpóźniej do końca października. Zostało już tylko kilka dni na złożenie tych dokumentów.
Od nowego roku przedsiębiorcy, którzy w 2018 roku prowadzili działalność gospodarczą na niewielką skalę, mają możliwość obniżenia wysokości składek na ubezpieczenia społeczne. Wszystko dzięki projektowi "Mały ZUS".
Zmiany w ZUS. Pierwsze e-składki są już zaksięgowane
Jeden przelew składkowy zamiast trzech – a czasem nawet czterech – stał się faktem. W województwie łódzkim do 2 stycznia do godz. 8 prawie 2 tysiące płatników dokonało przelewów na indywidualny numer rachunku składkowego. W całym kraju składki na swoje konto przelało 34 tys. płatników. Wkrótce na salach obsługi klientów ZUS pojawią się doradcy płatników składek.
Ilu naszych przedsiębiorców zalega ze składkami wobec ZUS?
Ponad 1500 przedsiębiorców z terenu podległego ZUS-owi w Piotrkowie zalega ze składkami. Wg stanu na 31 października suma zaległości, które na nowych warunkach mogliby spłacić piotrkowscy przedsiębiorcy może sięgnąć ponad 66 milionów złotych. Zmieniły się przepisy, a to oznacza realną szansę na oddłużenie wielu przedsiębiorców.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat