Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Aleksandrowie wybrali się na wycieczkę do Centrum PGE GIGANTY MOCY w Bełchatowie. Młodzież dzięki tej wyprawie mogła uczyć się przez zabawę i wirtualnie zwiedzić niezwykłe miejsca.
Wycieczki szkolne są nieodzownym elementem uczniowskiego życia - pozwalają one integrować się klasie poza zajęciami lekcyjnymi, jak również ułatwiają pedagogom lepsze poznanie podopiecznych. Dobra organizacja wycieczki, w której uczestnikami ma być nierzadko 20, a nawet 30 osób, stanowi wyzwanie, zwłaszcza dla nauczycieli, którzy nie mają w tym doświadczenia. Aby przedsięwzięcie przebiegło bez żadnych komplikacji, warto zlecić je profesjonalistom.
Niewiele podobnych zabytkowych i dobrze zachowanych budynków znajduje się na terenie województwa łódzkiego. Dlatego też stanowią turystyczne perły regionu i bezcenne dziedzictwo historyczne, a często także architektoniczne. Choć znajdujący się w Nieborowie pałac po wielu przebudowach nosi cechy kilku epok, to zachował dawny rozkład pokoi, a także pałacowe wyposażenie.
Wspomniana kraina szczęścia to Arkadia, uważana przez poetów i malarzy za ziemski raj, symbol wyidealizowanej krainy spokoju, pełnej ładu i sielankowej. W województwie łódzkim też znajduje się miejsce o takiej nazwie, jednak łódzka Arkadia to miejscowość, którą starała się zmienić w beztroską krainę Helena Radziwiłłowa, tworząc tu w drugiej połowie XVIII wieku wyjątkowy park.
Górskie wycieczki stają się zdecydowanie bardziej wymagające, gdy temperatura na zewnątrz spada. Dobry termos turystyczny to podstawa podczas wypraw w chłodne dni - ciepły napój doskonale rozgrzewa i dodaje sił. Termos w góry należy jednak wybierać w sposób przemyślany - tak, by miał odpowiednie właściwości termiczne, szczelny korek i był odpowiednio trwały. Na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?
Piotrkowianie, którzy wolny czas lubią spędzać jeżdżąc na rowerze, mogli w sobotnie popołudnie liczyć na doborowe towarzystwo podczas pokonywania trasy, zaplanowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. Wśród uczestników "Rajdu po zdrowie" byli bowiem legendarni kolarze i medaliści olimpijscy Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik.
Każdego szkolnego roku wszyscy uczniowie chętnie uczestniczą w klasowych wycieczkach. Nauczycielom i rodzicom niemały problem sprawia, jakie atrakcje wzbogacone wartościami edukacyjnymi można zaproponować dzieciom. Bardzo często miasta, które do tej pory były popularnym celem podróży tego typu, są nieatrakcyjne dla uczniów, którzy przynajmniej raz już je odwiedzili. Ten wyjątkowy czas, który grupy mogą spędzić w końcu razem, zwiedzając najciekawsze miejsca całej Polski, dostarcza im niezwykłej rozrywki. Nie należy bagatelizować wpływu, jaki wycieczki szkolne wywierają na młodych ludzi. Jeśli skończyły Ci się pomysły na nowe atrakcje turystyczne, polecamy Ci przeprowadzenie wycieczki szkolnej do Krainy Bombek – fabryki Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim!
Na spacer po mieście w tradycyjnej, a nie wirtualnej formie zaprasza w sobotę Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie. Uczestnicy pierwszej po pandemicznej przerwie wycieczki po trybunalskim grodzie będą mieli okazję zapoznać się z dziejami piotrkowskich aptek oraz usłyszeć o farmaceutach, którzy je prowadzili.
75 proc. Polaków deklaruje, że spędzi urlop w kraju, a co czwarta osoba planuje wyjazd za granicę - wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. 30 proc. szuka miejsc wypoczynku, w których nie ma tłumów, a 18 proc. planuje wyjazdy w mniejszym gronie.
Viktoria, Bagatela, Luna, Hutnik i Czary - gdzie i kiedy funkcjonowały najstarsze piotrkowskie kina? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy pierwszego po długiej przerwie spaceru po mieście organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie, który odbył się w sobotnie popołudnie.