Spacer śladami piotrkowskich aptekarzy

CIT Piotrków Piątek, 14 maja 20211 1158
Na spacer po mieście w tradycyjnej, a nie wirtualnej formie zaprasza w sobotę Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie. Uczestnicy pierwszej po pandemicznej przerwie wycieczki po trybunalskim grodzie będą mieli okazję zapoznać się z dziejami piotrkowskich aptek oraz usłyszeć o farmaceutach, którzy je prowadzili.

- Farmaceuci i aptekarze, czyli ludzie zajmujący się przygotowywaniem rożnego rodzaju leków, byli bardzo istotnie także dla rozwoju kultury naszego miasta. Tu można wymienić Michała Rawitę Witanowskiego, założyciela towarzystwa, do którego my się odwołujemy i z którym współpracujemy, czyli PTTK - podkreślają organizatorzy spaceru.


Spacer wystartuje z ul. Zamurowej 11 o godzinie 15:00. Organizatorzy informują, że wycieczka odbędzie się w reżimie sanitarnym oraz proszą o zachowanie 1,5 metrowych odstępów oraz zabranie ze sobą maseczek.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gomulin ~Gomulin (Gość)14.05.2021 23:18

Spotkajmy się zatem z panem Witanowskim.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat