Na piotrkowskim kąpielisku "Słoneczko" rusza kolejny sezon. Oficjalne rozpoczęcie w sobotę, 4 lipca.
W województwie łódzkim jest 39 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje biuro prasowe wojewody w niedzielnym komunikacie.
Ruszył program „Moja woda”, w ramach którego można starać się o dotację 5 tys. zł na przydomowe mikroinstalacje wodne.
W województwie łódzkim jest 45 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje w popołudniowym komunikacie biuro prasowe wojewody łódzkiego. Zdaniem piotrkowskiego sanepidu, jedno zakażenie odnotowano u osoby z Piotrkowa.
Łódzcy radni Koalicji Obywatelskiej i SLD domagają się odwołania wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego. W środę przegłosowali w tej sprawie uchwałę, która teraz trafi na biuro premiera Mateusza Morawieckiego.
Nowoczesne ujęcie wody w Uszczynie - na realizację tej inwestycji czekają przede wszystkim mieszkańcy zachodniej części gminy. Obecnie korzystają m.in. z wody dostarczanej z piotrkowskiego ujęcia, ale z powodu suszy i szybkiego rozwoju osiedli mieszkaniowych w tej części gminy, okresowo występuje niedobór wody. W Urzędzie Miejskim trwają intensywne prace, podpisano już umowę z projektantem nowego ujęcia wody w Uszczynie.
Ze względu na przebudowę wodociągu przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie, w najbliższy czwartek i piątek część mieszkańców będzie musiała się liczyć z przerwą w dostawie wody.
Gmina Sulejów podpisała umowę na projekt bezobsługowego ujęcia wody w Uszczynie. Wykona go firma AWP Nordic.
W województwie łódzkim jest 27 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Potwierdzone wyniki dotyczą dwojga dzieci, pięciu młodych kobiet, ośmiu kobiet w średnim wieku, jednej kobiety w starszym wieku, dwóch nastoletnich chłopców, jednego młodego mężczyzny, pięciu mężczyzn w średnim wieku i trzech mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 3. miesiąca życia do 78. roku życia.
Brak opadów śniegu w zimie i małe opady deszczu na wiosnę powodują, że sytuacja hydrologiczna w naszym regionie, także w gminie Czarnocin, pogarsza się. Obniżony poziom wód sprawia, że w studniach głębinowych i przydomowych może zacząć brakować wody.