Specjalny system zarządzający kolejką oraz monitory, na których wyświetlane są informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, pojawiły się w Sali Obsługi Klientów w Inspektoracie ZUS w Piotrkowie.
O tym, że Piotrków filmem stoi mieszkańcy miasta mogli się przekonać wiele razy. W listopadzie na rynku wydawniczym pojawiła się książka "Piotrków Filmowy", kilka dni temu podczas premiery filmu "W ciemności" gościliśmy w naszym mieście Agnieszkę Holland, a teraz na wystawę fotografii (oczywiście o tematyce filmowej) zaprasza galeria Focus Mall.
Wczoraj około godziny 14.00 policjanci z komisariatu w Gorzkowicach zostali powiadomieni, że w lesie na terenie gminy Łęki Szlacheckie dwaj mężczyźni przewożą rowerami martwe sarny.
Od nowego roku nie wolno przycinać psom uszu i ogonów. Taki zapis pojawił się w znowelizowanej ustawie o ochronie zwierząt, która weszła w życie w styczniu. Teraz, jeżeli właściciel zdecyduje się na taki krok, poniesie karę.
Od stycznia weszły w życie nowe przepisy wynikające ze zmienionej ustawy o ochronie zwierząt oraz utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Ustawa, oprócz zakazu wypuszczania psów...
Piotrków Trybunalski od dawna zachwyca filmowców, dlatego galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall w dniach 9 – 22 stycznia zaprasza na wystawę zdjęć z piotrkowskich planów filmowych ukazanych w książce „Piotrków Filmowy” oraz na spotkanie z autorką publikacji.
Obowiązuje już nowa ustawa refundacyjna. Lekarze, tak jak zapowiadali, prowadzą „protest pieczątkowy”. Nie wpisują więc na receptę, w jakim stopniu refundowany jest lek. W zamian stawiają pieczątkę: „Refundacja do decyzji NFZ”.
8 stycznia 2012 roku odbędzie się 20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na sprzęt dla chorych dzieci.
- Wyszedłem na Stare Miasto i zobaczyłem, że masa dzieciaków błąka się głodna po ulicach. To właśnie potrzeby tych dzieci zmobilizowały mnie, by stworzyć Oratorium...
Z początkiem roku wchodzi w życie ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Założenia są proste – ma być solidnie i efektywnie. Znaczna część odpadów zostanie poddana recyclingowi w tzw. regionalnych instalacjach – czyli wyspecjalizowanych składowiskach śmieci. To miasto wybierze odpowiednie dla siebie składowisko i firmę, która odbierze śmieci od mieszkańców. To również miasto zadba o to, by śmieci były segregowane. Ostatecznie ustali również ich cenę. Dlaczego? Żeby było czysto.