Aż 285 wniosków w 2012 roku rozpatrywała tomaszowska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dla porównania w analogicznym okresie w Piotrkowie do komisji trafiło 81 wniosków.
- Nawet 50 milionów złotych rocznie mogłoby nie wystarczyć, żeby wyremontować cały nasz zasób - mówi Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Piotrkowie.
Jeśli już pojawia się okazja, by ponarzekać na to, czego jest w Piotrkowie za mało, korzysta z niej sporo osób. Także w sieci. A gdyby zapytać: czego jest za dużo?
Grupa 34 piotrkowian złożyła w czwartek 7 listopada wniosek z inicjatywą uchwałodawczą. Złożony przez nich do Biura Rady Miasta projekt uchwały dotyczy nadania rondom bliźniaczym przy zbiegu ulic Śląskiej, Żeromskiego, Przedborskiej i Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich.
Na ulicy Rycerskiej w Piotrkowie dwójka piotrkowian (27 i 30-latek) dopuściła się czynnej napaści na funkcjonariuszy Straży Miejskiej.
O likwidację kolein na Wysokiej starano się od kilku lat. Szczególnie zabiegał o to radny Jan Dziemdziora, który w tej sprawie wielokrotnie został odprawiony z kwitkiem. - Przed referendum coś się jednak zmieniło - mówi radny.
Strażacy edukują gdzie się da i kogo się da. Jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla, o tym opowiadali podczas spotkania z uczniami Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie.
Piotrkowski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta planuje zmienić organizację ruchu na ulicy Wysokiej. W drogę, która dotychczas była dwukierunkowa, będzie można wjechać tylko od strony Topolowej. Mieszkańcy są niezadowoleni. Skąd takie plany?
W pierwszy listopadowy weekend w rejonach cmentarzy panuje wzmożony ruch. Wiele osób odwiedza groby bliskich. W tym okresie w sposób szczególny należy zadbać również o swoje bezpieczeństwo.
W środę (30 października) piotrkowscy radni zadecydowali o cenie za odbiór śmieci w przyszłym roku.