Julia Wiktorowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie została laureatką 43. Olimpiady Artystycznej w sekcji historia sztuki. Uczennica dotarła do ostatniego etapu, który w czwartek został rozstrzygnięty w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Ukradli ratanowe meble z ogródka lokalu gastronomicznego. Wszystko zarejestrowały kamery. Złodziei wkrótce zatrzymała policja. Byli pijani.
Punktualnie o godzinie 10.00 wystrzałem z armaty na Rynku Trybunalskim rozpoczęła się w sobotę, 13 kwietnia, gra miejska „Zaginione rodały”, zorganizowana przez Stowarzyszenie HARC. Na starcie zabawy stanęło ponad sto osób. Wszyscy oni chcieli zmierzyć się z zagadkami golema, rozwiązać łamigłówki logiczne zapisane specjalnym szyfrem, a przede wszystkim uciec przed hersztem bandy Finkelsteinem i odnaleźć legendarny piotrkowski artefakt. Najlepszym okazał się patrol „Opryszki”.
Kto chce poczuć się jak słynny Indiana Jones czy profesor Robert Langdon i szukać legendarnego artefaktu w tajemniczych miejscach oraz zaułkach Piotrkowa, powinnien jutro wziąć udział w grze miejskiej, organizowanej przez Stowarzyszenie HARC. Jak zapewniają organizatorzy atrakcji w tym roku nie zabraknie. Uczestnicy gry będą musieli się zmierzyć z zagadkami historycznymi, łamigłówkami logicznymi oraz mini testami sprawnościowymi. A to wszystko zawiedzie ich do… skarbu z legendarnej Arki Przymierza.
W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim oddamy hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. W 2019 roku mija 79. rocznica tych tragicznych wydarzeń.
Dzieci z piotrkowskich szkół w sobotę mogły wziąć udział w akcji "Wiosna żaków". W Parku Krajobrazowym w Moszczenicy z tej okazji zorganizowano wiele atrakcji przyrodniczych.
Wystawa mustangów oraz pamiątek piotrkowskich sportowców, Wampiriada, English for kids, strefa zabaw dla dzieci, to tylko część atrakcji przygotowanych podczas piotrkowskiego pikniku rodzinnego „Wiosna, wiosna, ach to ty”, który trwa na boisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
W kwietniu przypada 79. rocznica zbrodni katyńskiej. Te tragiczne wydarzenia przybliża plenerowa wystawa „Piotrkowianie zamordowani w Katyniu", która prezentowana jest na parkanie piotrkowskiego Muzeum.
Grysio, Dusio i Mikuś – trzy setery oraz kilka kotów, w tym niejaki Herman, to główni bohaterowie prac Iwony Belicy, które w ramach wystawy „Autografy na cztery łapy” zostały zaprezentowane w czwartek w galerii piotrkowskiego Ośrodka Edukacji Artystycznej. Kilkanaście barwnych fotografii zwierząt, które prywatnie są podopiecznymi autorki zdjęć, wywołują uśmiech na twarzy każdego, kto tylko na nie spojrzy. Na wernisażu wystawy oczywiście nie zabrakło miłośników zwierząt.
Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że jest przygotowane na przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. Jak podkreślała podczas czwartkowej wizyty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie wiceminister edukacji Marzena Machałek, Centralna Komisja jest gotowa, arkusze egzaminacyjne są wydrukowane, a wszystkie zespoły egzaminacyjne i nadzorujące zostały już powołane.