Już w najbliższą niedzielę 8 maja odbędzie się III Historyczny Festyn Rodzinny "Wioska Wikinga". Na "żywą lekcję historii" zapraszamy na boisko przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Największą atrakcją festynu będzie inscenizacja przybycia orszaku Dobrawy na dwór Mieszka. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli odbyć warsztaty z tkactwa, łucznictwa, garncarstwa, a także skosztować średniowiecznych przysmaków.
Tradycyjnym już wystrzałem z armaty w samo południe na piotrkowskim Rynku rozpoczął się IV Międzynarodowy Plener Artystów Karykaturzystów. W tegorocznej edycji pleneru bierze udział 13 artystów – z Polski, Czech, Ukrainy i Jakucji. Po zakończeniu działań twórczych w Piotrkowie artyści przeniosą się do Sulejowa.
Kilkanaście milionów złotych, tylko w tym roku, dostaną mieszkańcy gminy Sulejów w ramach programu Rodzina 500+. burmistrz Sulejowa ma nadzieję, że większość tych pieniędzy zostanie wydana na terenie gminy, napędzając gospodarkę.
Ponad 3 tys. wniosków z programu „500+" wpłynęło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Pierwsze wypłaty (od 19 kwietnia) trafiają już na konta piotrkowian.
W tym roku Złota Wieża Trybunalska zostanie wręczona już po raz 41. To honorowe wyróżnienie odbierze ten spośród mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, który uzyskał uznanie za dokonania w dziedzinie edukacji, działalności kulturalnej, społecznej i promowaniu naszego miasta.
Na jedenaste Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”, zorganizowane przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, przybyło około 160 firm z całego kraju liczących się w branży ogrodniczej. Bardzo bogata oferta wystawców i piękna słoneczna pogoda przyciągnęły na tereny wystawowe przed zamkiem w Bykach tłumy zwiedzających – szacujemy, że ich liczba przekroczyła w tym roku 10 tys.
Jak działa program „Rodzina 500+”? Czego jeszcze nie wiemy o programie? Tego będzie się można dowiedzieć już w najbliższy piątek (15 kwietnia), kiedy do Woli Krzysztoporskiej przyjedzie „Bus 500+”.
1278 wizytacji i wsparcie udzielone 34 rodzinom - tak wygląda praca asystenta rodziny w liczbach a praktyka to przygotowywanie pism do sądu, pomoc w trudnych sytuacjach takich jak interwencja policji czy rozprawa sądowa, motywowanie podopiecznych do poszukiwania pracy czy organizowanie korepetycji i dopilnowanie dzieci w regularnym chodzeniu do szkoły. Piotrkowski MOPR opublikował sprawozdanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej za 2015 rok. Pamiętajmy, że piecza zastępcza to nie tylko praca asystentów rodziny, ale również a może przede wszystkim rodziny zastępcze, a takich w minionym roku funkcjonowało w Piotrkowie 132.
W piątek ruszył program "Rodzina 500+". Skorzysta z niego blisko 2,7 miliona rodzin i 3,7 miliona dzieci.
Rodziny wielodzietne w Tomaszowie zapłacą mniej za odbiór odpadów komunalnych? Uchwałę, która wprowadza takie rozwiązanie przygotowali pracownicy Biura Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. Radni zajmą się nią na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w czwartek (31 marca).