- W mojej ocenie, w sprawie Trynkiewicza, nie było innej możliwości, niż kara śmierci - mówi piotrkowska prokurator Małgorzata Ronc, która była gościem programu "7 metrów pod ziemią", prowadzonego przez Rafała Gęburę. Sprawa Mariusza Trynkiewicza była jedną z dwóch, w których wnosiła o karę śmierci.
Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie postanowiła wykazać się kreatywnością i wypromować swoją szkołę w niecodzienny sposób. W ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości stworzyli wierny model budynku swojej szkoły w popularnej grze komputerowej Minecraft. Teraz Piomę można zwiedzać w wirtualnej rzeczywistości.
Nowy tomograf trafi do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Zakup zostanie sfinansowany z budżetu samorządu wojewódzkiego. Umowę w tej sprawie podpisali dyrektor placówki, Marek Konieczko oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.
Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin powołał w piątek, 26 lutego, pełniącego obowiązki zastępcy komendanta miejskiego policji w Piotrkowie Trybunalskim. Został nim mł. insp. Rafał Rękawiecki.
O nowy tomograf wzbogaci się piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika. Zakup urządzenia będzie możliwy dzięki decyzji radnym Sejmiku Wojewódzkiego, którzy podczas ostatniej sesji podjęli uchwałę o dokonaniu zmian w budżecie i przesunięciu pieniędzy na ten cel.
Nie sposób mówić dziś o standardowej polskiej rodzinie. Wprawdzie niezmiennie dominuje małżeństwo z 1-2 dzieci, ale i coraz więcej osób pozostaje bezdzietnych lub nie zawiera małżeństwa. A część rodzin świadomie wybiera wielodzietność. Ta dywersyfikacja będzie coraz bardziej widoczna - mówią demografki.
Przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych zapraszają na kolejny wernisaż wystawy z cyklu "97-300. Tak daleko stąd, tak blisko". Tym razem będzie to zbiór prac Elżbiety Baneckiej "Iware-Komon". Planowane rozpoczęcie spotkania, w piątek (19 lutego) o 19.00.
Niebawem minie pięć lat od wprowadzenia programu „Rodzina 500+". W założeniu rządzących miał nie tylko poprawić kondycję finansową polskich rodzin, ale i pozytywnie wpłynąć na sytuację demograficzną kraju. Czy się udało?
Z okazji setnej rocznicy powstania parafii powstał wyjątkowy album. Na pomysł powstania monografii kościoła wpadł Mariusz Staszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie. Do stworzenia wydawnictwa namówił władze kościoła i przedstawicieli Fundacji "Uskrzydleni". W sobotę, 16 stycznia, odbyła się prezentacja albumu.
Jeszcze tylko do 15 stycznia można przesyłać zdjęcia w ramach trzeciego etapu projektu Fotograficzne Archiwum Miasta. Inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zakłada stworzenie jak najobszerniejszej i kompleksowej dokumentacji zdjęciowej całego miasta, która będzie dostępna w internecie. Aktualnie na Fotograficzne Archiwum Miasta składa się około 600 zdjęć, ale do sfotografowania zostało jeszcze bardzo dużo obiektów.