Powstaje Fotograficzne Archiwum Miasta

Strefa FM Poniedziałek, 04 stycznia 2021239910
Jeszcze tylko do 15 stycznia można przesyłać zdjęcia w ramach trzeciego etapu projektu Fotograficzne Archiwum Miasta. Inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zakłada stworzenie jak najobszerniejszej i kompleksowej dokumentacji zdjęciowej całego miasta, która będzie dostępna w internecie. Aktualnie na Fotograficzne Archiwum Miasta składa się około 600 zdjęć, ale do sfotografowania zostało jeszcze bardzo dużo obiektów.
fot. pixabay.com / Shutterbug75

Pomysł na Fotograficzne Archiwum Miasta powstał w roku 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego i zakłada stworzenie dla następnych pokoleń kompleksowego zbioru zdjęć, które w pełni pokażą jak wyglądało współczesne nam miasto.

 

- Lubimy fotografować zabytki, miejsca znane, atrakcyjne i lubiane. Zdarza się jednak, że w pozornie zwykłych i szarych obszarach miasta odkryjemy fotograficzną perełkę. I do tych właśnie nieznanych, często zapomnianych miejsc, szczególnie zapraszamy - mówi Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT

Organizatorzy rozpisali projekt na 4 lata i tyle samo sektorów, które rok po roku kolejno dokumentują. W mijającej edycji uczestnicy projektu fotografowali południowo-zachodnią część miast, a w nadchodzącej przeniosą do sektora północno-zachodniego.

Wśród napływających prac można znaleźć liczne nietypowe obiekty lub mało znane ulice. - Pomimo, że od urodzenia mieszkam w Piotrkowie to nie wiedziałam, że są takie ulice jak: Gryczana, Grzybowa, Kacza, Gołębia czy Gęsia. Nazwy są naprawdę śmieszne, ale też bardzo ciekawe. Naszym celem jest, aby ludzie je dostrzegli, sfotografowali i przesłali do nas, żeby trafiły do naszego Fotograficznego Archiwum Miasta - mówi Aleksandra Fidziańska, koordynatorka Fotograficznego Archiwum Miasta.

Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa zakłada sfotografowanie łącznie 550 obiektów w całym Piotrkowie, a do tej pory udało im się zebrać już przeszło 600 zdjęć. - Jest na nich tylko około 200 obiektów, więc mamy do sfotografowania jeszcze około 300. Jest to bardzo duże pole do działania i każdy może wykazać się pomysłowością - zachęca koordynatorka projektu.

Twórcy Fotograficznego Archiwum Miasta zapraszają wszystkich do udziału w inicjatywie. Podkreślają jednocześnie, że nie ma żadnych wymagań technicznych co do zdjęć. - To nie jest konkurs. Dla nas każde zdjęcie, zrobione każdym urządzeniem jest ładne i przydatne w kontekście tworzenia cyfrowego archiwum - tłumaczy Aleksandra Fidziańska.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdziecie na stronie Fotograficznego Archiwum Miasta www.fampt.pl


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_eech ~gość_eech (Gość)06.01.2021 13:39

Przesyłajcie, bo jak zaorzą i zasieją kukurydzę, to nikt nie uwierzy, że tu było miasto.

10


gość_ddddd ~gość_ddddd (Gość)04.01.2021 17:03

Czemu mailem nie można wysyłać zdienc tylko trzeba zgrać na płytę nie każdy ma nagrywarke plyt

60


gość_w ~gość_w (Gość)04.01.2021 17:48

Cyknijta fote zuli na Roosevelta, w rejonie Piomotu/Remtraka, to jest dopiero przyrodniczy ewenement

60


gość_piotrkoff ~gość_piotrkoff (Gość)04.01.2021 18:24

Na Instagramie jest już masa profili ze zdjęciami Piotrkowa. Żadna to nowość, ani atrakcja.

70


gość_gość ~gość_gość (Gość)04.01.2021 16:55

Google już dawno wszystko sfotografowało....

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat