Takie pytanie zadał podczas sesji Rady Miasta (18 grudnia) radny Piotr Gajda. Wywiązała się dyskusja na temat bezpieczeństwa na drogach w mieście. Powodem było przekazanie policji ponad 115 tys. zł z budżetu miasta na ponadnormatywne patrole w 2020 roku. Pieniądze te – wg radnego PiS – niekoniecznie wykorzystywane są w sposób właściwy.
Studenci Bezpieczeństwa Narodowego piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu „Akademii Bezpiecznej Przyszłości”. Gościem wydarzenia był rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, młodszy brygadier Wojciech Pawlikowski.
W okolicach przejścia dla pieszych na ulicy Koneckiej w Sulejowie zorganizowano w czwartek po południu protest. Mieszkańcy czasowo blokowali DK74.
Bezpieczeństwo na DK12 miało się poprawić, tymczasem niewiele się zmieniło. W 2018 roku padła obietnica budowy ścieżki rowerowej, zatok autobusowych, sygnalizacji świetlnej i przebudowy skrzyżowania w Poniatowie. Taką deklarację złożył ówczesny dyrektor łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rok 2019 dobiega już końca, a żadna z tych inwestycji nie została przez pracowników GDDKiA zrealizowana.
Montaż iluminacji świątecznych w pasie dróg krajowych musi być każdorazowo analizowany przez zarządcę trasy. Iluminacje nie mogą bowiem utrudniać odczytania znaków lub oślepiać użytkowników dróg - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
W piątek rano na drodze krajowej nr 74 na tył zatrzymującego się przed pasami tira najechał inny samochód ciężarowy. Gdyby nie szybka i odpowiednia reakcja kierowcy tira, który nie odpuścił hamulca, mogłoby dojść do tragedii. Na "zebrze" było pięcioro dzieci z gminy Sulejów.
Rozpoczął się sezon grzewczy. Straże miejskie oraz inne uprawnione organy prowadzą kontrole palenisk na terenach miast naszego regionu. Interwencje podejmowane są m.in. w oparciu o zgłoszenia od mieszkańców i z inicjatywy własnej strażników.
Właściwie nie ma tygodnia, by w mediach nie pojawił się kolejny film, na którym widać jak samochód uderza w człowieka znajdującego się w pobliżu lub już na samym przejściu dla pieszych. Sam obraz przeraża i przynajmniej teoretycznie powinien odstraszać. Ale chyba tak nie jest.
Do niedzieli na drogach w całej Polsce będzie więcej patroli drogówki. Jak co roku, w pierwszych dniach listopada panuje wzmożony ruch, związany z podróżami na cmentarze. Działania policjantów mają poprawić w tym czasie bezpieczeństwo na drogach.
Początek listopada to czas kiedy znacznie częściej wybieramy się na cmentarze, by odwiedzać groby bliskich. Nierzadko wyjeżdżamy daleko od miejsca zamieszkania. Warto pamiętać o bezpieczeństwie podróżując samochodem. W tym czasie nie próżnują także przestępcy i częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży oraz włamań. Mimo licznych patroli policji w pobliżu cmentarzy, należy również samemu zwrócić uwagę na własne bezpieczeństwo.