Wniosek o zwołanie najbliższej sesji piotrkowskiej Rady Miasta w trybie stacjonarnym skierował do przewodniczącego Mariana Błaszczyńskiego, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radni PiS podkreślają, że w związku z luzowaniem obostrzeń i spadkiem zachorowań na Covid-19 należy również przywrócić obradowanie w tradycyjny sposób oraz merytoryczną dyskusję na sesjach RM.
Od poniedziałku ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 i 17 lat. Przed samym szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz, którzy można pobrać ze strony gov.pl lub uzupełnić go na miejscu, w punkcie szczepień. Niezbędna jest też zgoda opiekuna prawnego na szczepienie.
Na specjalnej konferencji rządowej zaprezentowano program społeczno-gospodarczy "Nowy Ład". Co ważne dla mieszkańców regionu - znalazły się w nim zapisy o drodze ekspresowej S12. Duży wpływ na ujęcie tej inwestycji drogowej w rządowych planach miał poseł PiS Grzegorz Lorek.
Placówka wraca po pandemicznej przerwie i zaprasza wszystkich chętnych, ale póki co tylko w soboty od 12:00 do 15:00. Muzeum zaprasza także już wkrótce na wyjątkowe wydarzenie.
W czwartek (6 maja) po Piotrkowie będzie jeździć mobilna reklama Narodowego Spisu Powszechnego. Każdy, kto zobaczy reklamę i zrobi jej zdjęcie może wygrać nagrody.
Około 240 milionów złotych – tyle zdaniem Antoniego Macierewicza przypadnie średnio na każdy powiat z europejskiego Funduszu Odbudowy. Mówił o tym podczas wspólnej konferencji parlamentarzystów oraz samorządowców Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 10. Marszałek senior podkreślił, że pieniądze te pozwolą na odbudowanie kraju po pandemii oraz rozwiązanie wieloletnich problemów polskiej prowincji.
Na szczepienie przeciw COVID-19 od wtorku mogą zapisywać się wszystkie pełnoletnie osoby, pod warunkiem, że zgłosiły w I kwartale taką wolę, wypełniając formularz. Osoby, które tego nie zrobiły, dołączają do rejestracji zgodnie z harmonogramem. We wtorek przyszła kolej roczników 1988-1989.
Nadchodzący weekend majowy może mieć kluczowe znaczenie dla tempa wygaszania epidemii – podkreśla główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka, który wystosował w środę apel o rozwagę i respektowanie przepisów prawa. Zapowiedział też kontrole.
Niedawno relacjonowaliśmy na naszym portalu konferencję prasową piotrkowskiego stowarzyszenia, które w budynku jednej z siłowni organizuje szkolenia i od dłuższego czasu zmagało się ze stałymi kontrolami i próbami zamknięcia działalności przez policję. Stowarzyszenie ogłosiło na ogólnopolskim portalu branży fitness, że spór zakończyli zwycięstwem. - Powinniśmy głośno mówić o patologii, która ma miejsce i jak widzimy po piotrkowskim przykładzie warto walczyć o swoje prawa, bo je mamy i trzeba o nich głośno przypominać! - powiedział Artur Cichecki, piotrkowianin i ekspert portalu megaforma.pl, z którym rozmawialiśmy o tej sprawie.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą status prawny hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego - poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria. Przepisy wprowadzają m.in. ograniczenia w poruszaniu się e-hulajnogą zależne od wieku.