Reklama

Budowa S12 oraz elektrownia atomowa w Bełchatowie w "Polskim Ładzie"

ePiotrkow Sobota, 22 maja 20211035084
Powstanie drogi S12 oraz budowa elektrowni atomowej w Bełchatowie to najważniejsze obietnice dla naszego regionu zawarte w rządowym programie „Polski Ład”. Podkreślali to parlamentarzyści oraz samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 10 podczas wspólnej konferencji prasowej. Uczestniczyli w niej także włodarze czterech gmin z naszego regionu.

Ładuję galerię...

Antoni Macierewicz mówił, że Polski Ład to kolejny po KPO ważny dla rozwoju całego kraju oraz naszego regionu rządowy program. Marszałek senior podkreślił jednocześnie, że to największa tego typu inicjatywa w najnowszej historii Polski. - Dzięki programowi w ciągu dziesięciu lat Polacy uzyskają poziom dochodu na osobę, który będzie równy średniemu poziomowi w UE. To jest wielki cywilizacyjny skok! - podkreślał poseł.

 

„S12” to hasło, które podczas konferencji było wielokrotnie powtarzane i odmieniane przez wszystkie przypadki. Również Antoni Macierewicz podkreślił, że zapowiedź powstania nowej drogi zawarta w „Polskim Ładzie” to kluczowa sprawa dla regionu oraz całego województwa. - Jak zapowiadał premier podczas kampanii wyborczej ta sprawa zostanie zrealizowana i rozpoczęta jeszcze w tej kadencji – mówił.

 

Zdaniem marszałka seniora, dzięki „Polskiemu Ładowi” nasz region dalej pozostanie „centrum krajowej energetyki”. Ma to zapewnić obietnica powstania w Bełchatowie elektrowni atomowej. Radości z tego faktu nie krył, pochodzący stamtąd senator Wiesław Dobkowski, który podkreślił, że to bardzo ważna informacja w kontekście odchodzenia od energetyki węglowej. - To jest bardzo ważne, żebyśmy dalej byli centrum energetycznym kraju. Jest tu już infrastruktura i leżymy w centrum Polski, co jest bardzo ważne w kontekście przesyłu energii i uniknięcia jej dużych strat – przekonywał.

 

Senator zaznaczył, że elektrownię atomową doskonale uzupełni, mająca w tamtym rejonie powstać potężna farma fotowoltaiczna, która ma być w stanie wyprodukować nawet 200 MW energii.

 

W spotkaniu wzięli udział także samorządowy Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu oraz włodarze czterech gmin: burmistrz Sulejowa – Wojciech Ostrowski, wójt Aleksandrowa – Paweł Mamrot, wójt Woli Krzysztoporskiej – Roman Drozdek oraz wójt Będkowa – Dariusz Misztal. Za obecność i wsparcie dziękowała im poseł Anna Milczanowska. Była prezydent Radomska podkreślała, że samorządowy są najbliżej zwykłych ludzi i to oni będą pełnić kluczową rolę przy wdrażaniu „Polskiego Ładu” oraz Krajowego Programu Odbudowy.

 

Włodarze gmin mówili o swoich nadziejach związanych z tymi funduszami. Wójt Woli Krzysztoporskiej zapowiada inwestycję w kanalizację i gospodarkę ściekową. Z kolei w gminie Aleksandrów, wójt Paweł Mamrot chciałby zbudować most łączący z sąsiednią gminą Ręczno.

 

Wszyscy uczestnicy konferencji podkreślali, że „Polski Ład” zapewni krajowi skok cywilizacyjny, a przede wszystkim ma pomóc w budowaniu klasy średniej i wesprzeć najsłabsze dotychczas grupy społeczne.


Zainteresował temat?

7

21


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zossi ~Zossi (Gość)22.05.2021 23:53

Premie I Stołki to ich interesuje a nie dobro ludzi. Obłudnicy

111


goooś ~goooś (Gość)24.05.2021 13:37

tak krytykujecie Macierewicza -chcecie go zastąpić Milerem lub Cimoszewiczem /pamiętam ich jak ładnie mówili 40 lat temu

37


realny ~realny (Gość)23.05.2021 21:38

jak to możliwe, że ten gość zostaje kolejny raz posłem? czy w tym powiecie jest aż tylu kretynów? - serio pytam.

206


Ja ~Ja (Gość)24.05.2021 11:32

Słowo klucz - "Obietnice"

62


wielki reset ~wielki reset (Gość)24.05.2021 09:58

Nowy ład czy nowy łagr? Dobicie klasy średniej, szereg nowych podatków, ekoterror czyli nic innego jak realizacja programu Agenda 2030 a wy dalej słuchajcie bajek o S12, elektrowni atomowej i tym rzekomym dobrobycie który nas czeka....

75


Keramzyt ~Keramzyt (Gość)24.05.2021 08:09

Proces ruszył. Elektrownia jest ostatnio wygaszana na różne sposoby. Dobrze że nie dożyję, gdy będą tak atom wygaszać ...

42


Sołtys 1 ~Sołtys 1 (Gość)23.05.2021 10:25

A tak niedawno Mamrot chciał zakładać młodzieżówkę PO w Aleksandrowie, a tu proszę... PIS

121


A.B. ~A.B. (Gość)23.05.2021 18:47

Jeszcze zapomnieli dodać farmy wiatrowej w ilosci po 100 wiatraków a każdej gminie.Elektrownie bedzie osłonięta baldachimami w technologii stealth .Przeciwko agresorowi beda uzywane kropidła przeciwlotnicze, i przrzeciwpancerne.

45


gość. ~gość. (Gość)23.05.2021 12:22

Gdzie jest obwodnica Srocka ? Też ją obiecali w programie budowy 100 obwodnic.

162


Ot co. ~Ot co. (Gość)23.05.2021 18:12

Droga pewnie będzie, tyle, że nie wiadomo kiedy. Elektrowni Jądrowej nie będzie, bo brak dużego zbiornika wody do chłodzenia. Antoni bredzi jsk to mu die często zdarza.

111


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat