Reklama

Powiatowy Lekarz Weterynarii apeluje do hodowców ptactwa

ePiotrkow Czwartek, 20 maja 202141609
Hodowcy gęsi i gołębi z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego muszą dostosować się do nowych przepisów. W celu walki z wirusem ptasiej grypy, przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej Piotrkowie, wydali dwa rozporządzenia, w których wskazują m. in. jakie działania powinny podjąć osoby zajmujące się tymi zwierzętami.
fot. pixabay.com

 

- Gęsi należy utrzymywać w sposób ograniczający ich kontakt z dzikim ptactwem oraz innym drobiem, który nie jest z tego gospodarstwa. Jesli nie ma możliwości, żeby stale przebywały w obiektach budowlanych jest w rozporządzeniu nakaz, aby były wypuszczane w godzinach 10:00-16:00, aby uniemożliwić kontakt w godzinach wczesnoporannych, kiedy te dzikie zwierzęta migrują, a także wieczornych - mówi Konrad Dereń, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim.


Hodowcy są również proszeni o codzienne sprawdzanie czy na terenie wybiegów dla gęsi nie gromadzi się dzikie ptactwo.


Zakazuje się również organizacji targów, wystaw i pokazów gołębi. - Niestety musimy również wyłączyć możliwość lotów treningowych i konkursowych dla tych zwierząt – mówi Konrad Dereń.


Nowe przepisy obowiązują do odwołania.


Zainteresował temat?

1

2


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Same plusy ~Same plusy (Gość)22.05.2021 09:06

Godziny dla ptactwa hodowlanego. Co jeszcze wymyślą?

20


heherury ~heherury (Gość)20.05.2021 21:32

lockdown dla ludzi się skończył, to zaczął dla kur, kaczek, gęsi, a niedługo dla krów, świń, czy kotów i psów... >;-/

50


Szalom! ~Szalom! (Gość)20.05.2021 19:47

Jakoś dziwnym trafem dzikie ptactwo ma się dobrze.... RESET żywnościowy drogie robaczki się szykuje i za kilka lat za kurę na podwórku mandat dostaniesz ale to oczywiście tylko teoria spiskowa.... Kolejna która niebawem stanie się faktem....

70


łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)20.05.2021 18:38

Masowego pomoru dzikiego ptactwa nie będzie, ale na farmach drobiu wirus ptasiej grypy się wkrótce rozpleni. I nie zauważy tej epidemii hodowca, tylko Inspekcja Weterynaryjna. Założymy się?
Obserwujcie, skąd będą drób sprowadzać do Polski, jak u nas "ptasia grypa" wymusi "utylizację" całych hodowli.

90


byczek ~byczek (Gość)20.05.2021 18:23

Takie straszenie to tylko u nas.. zawsze mi powtarzano żeby trzymać się z daleka od toksycznych ludzi..a tu tacy na każdym kroku..no i jak żyć? Jeszcze z rok w porywach dwa dwa i wszystkich nas wywiozą w kaftanie i osądzą na tej nowo budowanej wyspie;)

70


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.05.2021 18:17

Czy oni odstosunkują się wreszcie od nas czy chcą zobaczyć jak działa sztuczka isis

40


Ptasiek ~Ptasiek (Gość)20.05.2021 12:45

A dlaczego kur, kaczek, indyków, perliczek, pawi i innych już nie? Dziwne? Nie mają kontaktów z dzikimi ptakami? To nie znacie ptaków jakie lubią mieć stosunki! :) :) ;) ;)

71


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)20.05.2021 12:40

Już bez lockdownu ani rusz, ledwo odpuszczono ludziom to od razu posadzono gęsi. A czy policja będzie kontrolować zarządzoną kwarantannę wśród gawronów? Daje się też zauważyć pewien narastający niepokój wśród innego ptactwa, szczególnie dzikiego. Coś się kroi i żeby tylko nie przeskoczyło na ludzi tak jak w Chinach z nietoperzy i łuskowców.

71


Łucja ~Łucja (Gość)20.05.2021 12:31

Gęsi już wszystkie po wyroku, nie doczekają się kolędy
Ucięte głowy ze łzą w oku zwiędną jak kwiaty, które zwiędły

60