Artykuły do tagu: pactwo

Powiatowy Lekarz Weterynarii apeluje do hodowców ptactwa
Hodowcy gęsi i gołębi z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego muszą dostosować się do nowych przepisów. W celu walki z wirusem ptasiej grypy, przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej Piotrkowie, wydali dwa rozporządzenia, w których wskazują m. in. jakie działania powinny podjąć osoby zajmujące się tymi zwierzętami.
Nowi mieszkańcy Opactwa Cystersów w Sulejowie
Pięć kolejnych rzeźb stworzyli podczas III pleneru rzeźbiarskiego artyści z całego kraju, którzy od poniedziałku pracowali na terenie Opactwa Cystersów w Sulejowie. Powstały m.in. rzeźby Królowej Bony, Jana III Sobieskiego, czy husarza.
Zapraszamy na inscenizację do Sulejowa
Na terenie Opactwa Cystersów w Sulejowie odbędzie się w czwartek, 21 czerwca Inscenizacja zjazdu możnowładztwa ziem polskich w Sulejowie w 700-lecie Zjazdu Sulejowskiego - Odrodzona Korona 1918 – 2018.
Sulejów. Uroczystości 840 rocznicy ufundowania klasztoru
W kościele pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Tomasza Kantuaryjskiego na Podklasztorzu odbyła się uroczysta msza święta z udziałem władz państwowych, samorządowych, parlamentarzystów oraz zaproszonych gości z okazji 840 rocznicy ufundowania klasztoru Opactwa Cystersów w Sulejowie oraz 1050. rocznicy chrztu Polski.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat