S12 w Polskim Ładzie

Region Sobota, 15 maja 2021148
Na specjalnej konferencji rządowej zaprezentowano program społeczno-gospodarczy "Nowy Ład". Co ważne dla mieszkańców regionu - znalazły się w nim zapisy o drodze ekspresowej S12. Duży wpływ na ujęcie tej inwestycji drogowej w rządowych planach miał poseł PiS Grzegorz Lorek.
S12 w Polskim Ładzie

Jak podkreślił poseł w rozmowie z naszymi dziennikarzami - wielu samorządowców straciło już wiarę w to, że droga S12 powstanie, nie brakowało z ich strony uwag i powątpiewań, ale wierzyliśmy do końca. Takie komentarze słyszałem m.in. od jednego opozycyjnego radnego z Sejmiku Województwa Łódzkiego. Teraz mogę jemu i innym odpowiedzieć - tak, mamy to! Droga jest wpisana w dokument, są pod nim podpisy czołowych liderów Zjednoczonej Prawicy. Na naszych oczach sygnowali ten dokument. Teraz została już tylko kwestia tego, kiedy inwestycja będzie realizowana - powiedział poseł Lorek. Jak dodał - to już nie są pytania "czy" i "jak", ale "kiedy". Przy tej okazji chciałem gorąco podziękować za wsparcie i pomoc, bo jest komu takie podziękowania złożyć. Bez premiera Mateusza Morawieckiego nie było by to możliwe i tej drogi by bez niego nie było. Jestem mu za to bardzo wdzięczny. Dotrzymał słowa po wizycie w Piotrkowie. Nie byłoby tego sukcesu bez ruchu społecznego "S12 natychmiast", a także jego liderów, którzy zebrali mnóstwo podpisów, rozmawiali z premierem. Także dla mediów należą się podziękowania, bo bez nagłośnienia kwestii potrzeby budowy drogi ekspresowej S12, nie moglibyśmy się teraz wspólnie z tego cieszyć - dodał poseł.

 

Czy zatem sam fakt wpisania drogi S12 do "Polskiego Ładu" daje gwarancję rozpoczęcia budowy? Zdaniem posła Lorka - tak.

 

- To jest gwarancja, której można być pewnym. Bo to trochę jak z budową domu lub kupnem samochodu - do czasu, gdy nie mamy pieniędzy, to możemy tylko o tym marzyć, ale kiedy już mamy pieniądze w portfelu, to nie ma przeszkód byśmy te zamiary realizowali. Dlatego tak ważne było przyjęcie przez Sejm tego dokumentu, o co wielokrotnie apelowałem. Mam nadzieję, że Senat nie będzie się nad tym długo zastanawiał i za chwilę Komisja Europejska to podpisze. To oznacza, że na przeszkodzie mogą nam stanąć już tylko kłopoty techniczne wykonawców tej inwestycji. Jeśli pieniądze są, to nic nie stoi na przeszkodzie, by budować - podsumował poseł Grzegorz Lorek.

 

Program rządu "Polski Ład" ma pomóc w odbudowie wielu gałęzi gospodarki po trudnościach związanych ze skutkami pandemii. Infrastruktura drogowa jest jednym z elementów programu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

23


Komentarze (148)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

klasa średnia ~klasa średnia (Gość)16.05.2021 20:48

Klasa średnia przede wszystkim jest inteligencją. Głównie dziedziczą spadki, i nie roztrwoniają tego. Bardzo często ciężko pracują i dorobili się naprawdę dużego majątki.
Zwykle coś ma które zdobyła dzieki pracy lub przodkom którzy też cieżko pracowali. Albo sie cieżko uczyła gdy masa bimbała. I ta masa teraz głosuje na PIS.
Tacy ludzie: klasa średnia ma w stosunku do władzy krytyczny i oczekujący stosunek. Skoro oddają pieniądze to oczekują aby roztropnie zarządzali pieniędzmi. A PIS przeciwnie robi rozdaje na prawo i lewo byle tylko wygrać wybory.
A socjaliści z PIS chcą ich pozbawić tego majątku. Tak aby klasa średnia nic nie miała. Klasa średnia jest solą w oku dla PIS. Dlatego Gowin powiedział że stworzą sobie nową klasę średnią podległą PIS czyli biedotę.
Klasa średnia bardzo kole PIS. PIS bardzo nie lubi klasy średniej dlatego próbuje ją zlikwidować w Polsce i utworzyć sobie z biedoty nową "klasę średnia"/

194


domiar ~domiar (Gość)17.05.2021 10:18

Zmieńcie nazwy tak jak w PRL:
PIS - > PZPR
Polski Ład - > Nowy Wał
Składa ubezpieczeniowa - > Domiar

43


go?ć_artur ~go?ć_artur (Gość)17.05.2021 22:43

Po co s 12, wystarczy zrobić prawo i lewo skrętne pasy w Poniatowie i włodzimierzowie

02


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)17.05.2021 20:13

Ciekawe, cy wiedzieli co podpisują? Pewnie myśleli, że swoje podwyżki... To podpisali.

21


Lolo1 ~Lolo1 (Gość)16.05.2021 07:14

Korzystając z portalu e-piotrkow użytkownicy mogą się natknąć na wyskakujące nakładki które informują o tym że urządzenie użytkownika jest zawirusowane. Klikając w taką nakładkę/ komunikat użytkownik narobi sobie kłopotów. Proszę w nią nie klikać i nie postępować zgodnie z poleceniami tej nakładki. Należy wyjść z portalu i ponownie wejść na niego. Proszę aby tym razem moderator podszedł poważnie do tematu i opublikował ten post. Dowodem na to co napisałem jest fakt że często po otwarciu portalu przy linku pojawia się trójkąt z wykrzyknikiem co świadczy o tym że adres jest potencjalnie niebezpieczny. Specjalnie podpiąłem się pod główny art bo ma dużo komentarzy co oznacza że jest często odwiedzany przez użytkowników. Skontaktuje się również z ADM portalu.

Moderator: Sprawdzamy te zgłoszenie

30


inflacja w górę ~inflacja w górę (Gość)16.05.2021 17:19

Ja jestem w plecy, haruję jak wół po to żeby utrzymać "biednych" wyborców PIS! Bo wg. prezesa jestem "bogaty", choć zarabiam po prostu normalnie. Chore!!!
Chciałem ocieplić budynek. Styropian w ciągu 2 miesięcy zdrożał ponad 30% By was szlag trafił. Będzie inflacja jak w latach 80-tych

293


narazie ~narazie (Gość)17.05.2021 14:26

drogi nie ma więc nie ma też komu dziękować

21


s12 ~s12 (Gość)17.05.2021 13:49

teraz spłąszczają....S12 tak samo powstanie jak dopłaty do prądu....dużo obiecywali a prąd coraz droższych...tak samo będzie z S12 czy ich dopłatami i spłaszczanie.....bałagan na sulejowskiej jest i będzie, prąd będzie droższy, a podatki coraz większe

42


Sp z o o ~Sp z o o (Gość)17.05.2021 10:41

No to teraz, przy tych kosztach prowadzenia j.d.g. bedzie sie juz niemal kazdemu oplacalo zalozyc dwuosobowa spolke z o.o. z zona i wowczas panstwo nie zobaczy ani ZUS-u ani skladki zdrowotnej. Brawo wy !

23


masa ~masa (Gość)17.05.2021 12:09

Przekaz czytelny dla gawiedzi : Nie oszczedzaj, konsumuj, licz na panstwo I na socjal, zadluz sie I badz zalezny. Dodatkowo zaczipuj sie I wyszczep
Kolejny ciekawy vlog:

32


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat