W gminie Łęki Szlacheckie uruchomiono program dotacji do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej dotacji muszą do 4 marca złożyć stosowną deklarację.
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Gorzkowice mierzy obecnie 26,57 km i nadal jest rozbudowywana. Na jej terenie obsługuje się ok. 1260 zbiorników bezodpływowych. System gospodarki wodno-ściekowej wymaga jednak utrzymania prawidłowej pracy wszystkich jego elementów, a zwłaszcza oczyszczalni, która opowiada za redukcję zanieczyszczeń do odpowiedniego poziomu. Obiekt pracuje aktualnie na granicy maksymalnej wydajności, zatem urzędnicy z Gorzkowic podjęli decyzję o jego przebudowie, mającej poprawić parametry tej pracy.
Nowoczesną i ekologiczną oczyszczalnię ścieków otwarto w piątek w Wolborzu. Obiekt przy ulicy Sportowej wyposażony został w specjalistyczne maszyny, które pozwolą na bardziej wydajne gospodarowanie odpadami.
Każdy kto ma dostęp do kanalizacji ma obowiązek się do niej przyłączyć - przypomina piotrkowski magistrat. Nie dotyczy to jedynie posesji, które wyposażone są w prawidłowo działającą przydomową oczyszczalnię ścieków. Niebawem zaczną się kontrole.
Trwa budowa drogi do gminnej oczyszczalni ścieków i punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Wolborzu.
Dwuletni proces budowy oczyszczalni w Wolborzu zakończony. Nowoczesny kolektor już pracuje, trwa programowanie pracy ogromnych komposterów, które będą produkować wydajny kompost do wykorzystania w rolnictwie.
Podczas środowej (29 maja) sesji Rady Miasta radni zamierzają zadecydować o przekazaniu Piotrkowskim Wodociągom i Kanalizacji ponad 2 mln zł na powiększenia kapitału zakładowego.
Dobiega końca największa inwestycja w gminie realizowana ze środków unijnych. Mowa o nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Koszt tego zadania to ponad 14,5 mln zł.
Panele fotowoltaiczne być może pojawią się w ciągu najbliższych 2 lat przy oczyszczalni ścieków w Piotrkowie. To pomysł wiceprezydenta Adama Karzewnika i miejskiej spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest tanim i wygodnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, ale również większych inwestycji. Odpowiednio dobrana potrafi zagospodarować nieczystości zarówno od kilku osób, jak i kilkuset. To zatem sprawdzony i ekonomicznie uzasadniony pomysł nawet dla hoteli, szpitali czy szkół. Do konkretnej budowy trzeba oczywiście dobrać odpowiedniej wielkości instalację. Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia przydomowa oczyszczalnia ścieków jest lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne szambo. Choć na pierwszy rzut oka właśnie ta inwestycja wydaje się korzystna. I choć sama budowa szamba jest zdecydowanie tańsza, to jednak stała eksploatacja – czyszczenie i wywóz nieczystości wymagają ciągłych nakładów finansowych i naszej uwagi. Wygodniejsze i bezkosztowe okazuje się instalowanie oczyszczalni, którą możemy założyć wszędzie tam, gdzie nie ma podciągniętej instalacji kanalizacyjnej.