Farma fotowoltaiczna przy piotrkowskiej oczyszczalni ścieków?

Strefa FM Poniedziałek, 31 grudnia 201810
Panele fotowoltaiczne być może pojawią się w ciągu najbliższych 2 lat przy oczyszczalni ścieków w Piotrkowie. To pomysł wiceprezydenta Adama Karzewnika i miejskiej spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
fot. archiwum ePiotrkow.plfot. archiwum ePiotrkow.pl

Obecnie oczyszczalnia wytwarza energię elektryczną z biogazu, ale pozwala to jedynie w nieco ponad 60% pokryć zapotrzebowanie spółki na prąd. - Chciałoby się dojść do 100%, jednak samym biogazem nie dojedziemy do takiej wartości. Po prostu nie mamy takiej możliwości, aby tyle go wyprodukować. Chcemy to uzupełnić fotowoltaiką. Są już prowadzone rozmowy i jest opracowana koncepcja. Trzeba teraz szukać źródeł finansowania, bo to kosztowna inwestycja. Myślę, że w ciągu półtora roku uda nam się sfinalizować sprawę, na pewno będziemy szli w tym kierunku - mówił Michał Rżanek, prezes Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji.

 

Prąd pochodzący z fotowoltaiki mógłby zasilać także inne miejskie jednostki, np. placówki oświatowe. Na razie nie wiadomo, jaki byłby dokładny koszt takiej inwestycji, szacunkowo mówi się o 2 - 3 mln zł.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dusza ~dusza (Gość)02.01.2019 15:21

Wiatrak TYŻ trza postawić. Zimą nie ma za dużo światła . a więcej wieje.

00


emeryt ~emeryt (Gość)02.01.2019 13:13

boję się że dotacje będą z kieszeni podatnika! Martwi mnie "taki dziwny szacunek 2-3 mln "to nie jest 2-3 zł !To trochę brzmi niepokojąco! A chyba mam rację : koszt ławki cena z księżyca i wiele innych inwestycji. Pominę pomnik który sobie panowie wystawili ! No niestety parę osób zadecydowało o mediatece nie pytając się obywateli.A właściwie zadbało o chudsze nasze portfele na długie lata.Lub grozi nam upadek miasta przez długi.Tak jedno miasto w Polsce przestało istnieć w 2019r.

41


Wiesia ~Wiesia (Gość)31.12.2018 21:51

To jest pomysł naszego szefa oczyszczalni - pana Kazimierza, który prowadził nad tym swoje badania! Panie Kaziu, niech się Pan nie martwi ludźmi, którzy nie mają nic do powiedzenia i szczekają na Pana, jesteś najlepszy i wielu niestety to kole w oczy!

510


gość ~gość (Gość)01.01.2019 12:50

I tak trzymać, precz z węglem i półgłówkami o nim bredzącymi!

44


Kto tu kłamie... ~Kto tu kłamie... (Gość)31.12.2018 23:17

Pamiętam jak w dniu oficjalnego otwarcia oczyszczalni po modernizacji i rozbudowie (a więc kilka lat temu), pewien elektryk przekonywał mnie o tym, że w dniu jej oddania do użytku, oczyszczalnia już wtedy powinna być wyposażona w panele słoneczne. Jaki z tego wniosek płynie? Ano taki, że ktoś tu kłamie ! Kłamstwo ma krótkie nóżki. Feeee - nieładnie panowie !!!

100


abc ~abc (Gość)31.12.2018 15:26

Bardzo dobry pomysł ! Wszystkie metody pozyskania energii elektrycznej, które zmniejszają zatrucie środowiska są jak najbardziej mile widziane. Szczególnie wielkim trucicielem jest pozyskiwanie energii ze spalania węgla brunatnego. Nie ma gorszego paliwa na Ziemi.

42


gość ~gość (Gość)31.12.2018 14:31

To i tak władza ludowa podniesie opłaty za wodę które są najwyższe w regionie.....

80


gość ~gość (Gość)31.12.2018 13:55

Przy obecnych cenach paneli oraz przewidywanych dalszych spatkach plus jakas dotacja jest to pomysł jak najbardziej godny pochwaly. Nie wiedziałem tez, ze wytwarzaja prad z biogazu? Chwali się.

63


gość ~gość (Gość)31.12.2018 13:38

good idea :)

82


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat