Do miejskiej kanalizacji miało się przyłączyć minimum 1500 osób, przyłączyło się tylko 1000. Za mało by osiągnąć tzw. efekt ekologiczny, niezbędny przy rozliczaniu się z dotacji, jaką Piotrków otrzymał na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków.
W pobliżu rond przy Krakowskim Przedmieściu w Piotrkowie na jezdnię wylał się wyjątkowo śmierdzący ładunek. Jak do tego doszło?
fot. Jarek Krak
Starając się o unijne dofinansowanie modernizacji oczyszczalni ścieków, Piotrków zobowiązał się do osiągnięcia tzw. efektu ekologicznego – podłączenia się do miejskiej sieci kanalizacyjnej minimum 1500 osób.
Modernizacja piotrkowskiej oczyszczalni ścieków została zakończona, teraz trzeba przekonać mieszkańców, żeby podłączali się do miejskiej kanalizacji sanitarnej, są bowiem tacy, którzy jeszcze tego nie zrobili.
Skąd płyną ścieki, dokąd trafiają, co się dzieje z osadem?
Nie masz pomysłu na weekend? Możesz zwiedzić nowoczesną oczyszczalnię ścieków.
Co dzieje się z wodą, którą zużywamy w domu, jak oczyszczane są ścieki, po co w oczyszczalni piaskownik, co to są ZKF-y?
Czysta, zdrowa piotrkowska kranowa - skąd się bierze w naszych domach i jak jest uzdatniana? Odpowiedzi na te pytania znaleźli mieszkańcy podczas Dni Otwartych Stacji Uzdatniania Wody „Szczekanica” (17 - 19 kwietnia). SUW „Szczekanica” odwiedziło ponad 400 osób.
Choć oficjalne otwarcie zmodernizowanej piotrkowskiej oczyszczalni ścieków już dawno za nami (6 listopada 2014 r.), przed miastem kolejny etap... modernizacji oczyszczalni ścieków.
To dobra, choć jeszcze niezupełnie pewna wiadomość. Jest szansa, że będzie można taniej przyłączyć się do miejskiej kanalizacji.
W listopadzie, tuż przed wyborami, w Piotrkowie hucznie świętowano oddanie do użytku zmodernizowanej oczyszczalni ścieków. Niewielu piotrkowian pewnie jednak wie, że to wcale nie koniec prac przy wielkiej inwestycji pod wspólną nazwą “Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”.