Mundurowi z piotrkowskiej komendy, pełniący służbę na terenie Opoczna, zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie dwóch mężczyzn, jadących vw passatem. Podczas podjętej wobec nich interwencji okazało się, że jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki oraz dowód osobisty pochodzący z przestępstwa.
Aleja 3 Maja, wiodąca do Parku im. ks. J. Poniatowskiego to jedna z bardziej urokliwych piotrkowskich ulic. Została tak nazwana dla uczczenia 198. rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. O jej dziejach od czasów, kiedy była główną i najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i nosiła nazwę Alei Aleksandryjskiej oraz piotrkowianach zaangażowanych w tworzenie pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, przeczytacie w książce Pawła Kendry "Znam takie miejsca… Gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”.
W województwie łódzkim są 43 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: pięciorga dzieci, ośmiu młodych kobiet, dwunastu kobiet w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, ośmiu młodych mężczyzn, pięciu mężczyzn w średnim wieku, jednego mężczyzny w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 2 do 85 roku życia.
Po raz 229. obchodzimy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do jej dziedzictwa odwoływały się kolejne pokolenia Polaków walczących o niepodległość i do dziś obok 11. listopada jest najważniejszym świętem patriotycznym w kraju. O znaczeniu pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, okolicznościach jej przegłosowania oraz osobach związanych z Piotrkowem i zaangażowanych w jej powstanie mówią piotrkowscy historycy.
Przywrócenie działalności centrów handlowych, prowadzenie usług hotelarskich, wznowienie funkcjonowania muzeów czy bibliotek, rezygnacja z tzw. godzin dla seniorów i możliwość korzystania z rowerów miejskich - m.in. takie zapisy znalazły się w projekcie łagodzenia obostrzeń.
W obliczu panującej pandemii, okolicznościowa naklejka z 1915 roku ma symbolicznie połączyć piotrkowian podczas tegorocznych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do udostępniania grafiki, będącej hołdem dla pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, zaprasza piotrkowski Urząd Miasta. Jej autorem jest piotrkowianin, który zmarł w wyniku szerzącej się wówczas epidemii.
Klara , w piątek 1. maja po ponad miesięcznym pobycie w szpitalu, wyszła do domu. Dziewczynka urodziła się zdrowa mimo zarażonej koronawirusem mamy. Było to też pierwsze spotkanie Klary z rodzicami i bratem, odizolowanymi dotąd od siebie z uwagi na chorobę dorosłych. Z rodziną spotkał się marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Niedobory witaminy D mogą być częste u chorych z ciężkim przebiegiem COVID-19 i mają silny związek z problemami zdrowotnymi, które zwiększają ryzyko zgonu u tych pacjentów, np. zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz obniżoną odpornością – wynika z pracy, którą publikuje serwis naukowcy MedRxiv.
Jak informuje Dagmara Zalewska, rzecznik Wojewody Łódzkiego, w województwie są 34 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: jednej nastoletniej dziewczynki, siedmiu młodych kobiet, sześciu kobiet w średnim wieku, dwóch kobiet w starszym wieku, dwojga dzieci, ośmiu młodych mężczyzn, sześciu mężczyzn w średnim wieku oraz dwóch mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 5 do 83 roku życia.
„Zostań w domu!” powtarzają wszyscy od wielu tygodni. A co z osobami, które tego domu nie mają? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja osób bezdomnych w Piotrkowie teraz, kiedy przyjmowanie nowych osób do schronisk i noclegowni to naprawdę duży problem.