W pierwszym dniu nowego 2025 roku w szpitalach w Łodzi i województwie łódzkim na świat przyszło 22 dzieci. Maluchy są zdrowe, a rodzice pełni radości.
Z okazji Dnia Matki Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika zaprasza na "Dzień Otwarty Porodówki". Oddział Położniczo-Ginekologiczny placówki będzie można odwiedzić w poniedziałek (27.05.2024) w godzinach 11.00 – 13.00.
Na SOR-ze Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie w środę na świat przyszło dziecko. Choć na miejscu nie ma oddziału porodowego i specjalistów z zakresu położnictwa, medycy poradzili sobie bezbłędnie.
Tej nocy rodzice małej Zosi nie zapomną długo. Dziewczynka planowo miała się urodzić w piotrkowskim szpitalu, ale przez niesprzyjające warunki na drodze sprawny i bezpieczny dojazd do niego okazał się niemożliwy. Dziewczynka urodziła się więc w samochodzie na Placu Targowym w Sulejowie, a poród odebrał jej tata, pan Łukasz.
Na świat przyszli już pierwsi nowi mieszkańcy Piotrkowa i regionu. Jako pierwszy w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka urodził się chłopiec z powiatu piotrkowskiego.
Klara , w piątek 1. maja po ponad miesięcznym pobycie w szpitalu, wyszła do domu. Dziewczynka urodziła się zdrowa mimo zarażonej koronawirusem mamy. Było to też pierwsze spotkanie Klary z rodzicami i bratem, odizolowanymi dotąd od siebie z uwagi na chorobę dorosłych. Z rodziną spotkał się marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Policjanci z Piotrkowa i Koluszek eskortowali do łódzkiego szpitala rodzącą kobietę. Dzięki temu przyszła mama szybko znalazła się w placówce, a wieczorem urodziła córkę Nikolę.
Dyrektor Szpitala Powiatowego w Opocznie rozważa zamknięcie oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego. Ostateczna decyzja w tej sprawie prawdopodobnie zapadnie podczas najbliższej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się w piątek, 13 grudnia.
W Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim świętowano narodziny 700. w tym roku dziecka. Jest nim chłopiec o imieniu Adrian.
Znieczulenie przy porodzie nie jest przywilejem, ale prawem każdej kobiety. Tę zasadę stosuje się od kilku dni na porodówce w Piotrkowie. Dlaczego dopiero teraz, skoro prawo rodzącej do znieczulenia zostało wprowadzone już w 2015 roku?